Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяФітосанітарну експертизу для експорту зможуть проводити приватні лабораторії PDF Друк e-mail
Четвер, 02 серпня 2018, 08:32

075_18Опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур» згідно з яким фітосанітарну експертизу (аналіз) зможуть проводити державні фітосанітарні інспектори або фахівці приватної фітосанітарної лабораторії за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи. Проведення експертизи приватної лабораторією здійснюється для цілей експорту.

Фітосанітарна експертиза включає: проведення аналізу фітосанітарного стану з метою виявлення шкідливих організмів; визначення видів шкідливих організмів; їх стану, стадії розвитку і кількості; формування зразка-документа.

Законом вводяться нові терміни в сфері карантину рослин ( «арбітражний зразок», «виїмка», «візуальна перевірка», «партія», «зразок-документ», «лабораторія», «фітосанітарна експертиза (аналізи)» і т.п.) .

Також вводиться Реєстр уповноважених фітосанітарних лабораторій. До Реєстру внесуть назву і адресу фітосанітарної лабораторії із зазначенням терміну дії її атестата про акредитацію, а також номер і дату видачі висновку фітосанітарної експертизи (аналізу). Відомості Реєстру будуть відкритими і загальнодоступними.

Уповноваженою може бути тільки акредитована лабораторія, яка не порушувала протягом останніх шести місяців вимог нормативно-правових актів та стандартів ISO/IEC 17025, ДСТУ ISO 17025 або інших стандартів, якими їх замінили, на відповідність яким вона акредитована.

Фітосанітарну експертизу зможуть здійснювати лабораторії будь-якої форми власності.

Законом також визначається термін дії на території України фітосанітарного сертифіката (14 днів). Законом вводиться адміністративна відповідальність посадових осіб фітосанітарних лабораторій за неналежне дотримання законодавства про карантин рослин при проведенні експертизи. За повторне порушення в цій сфері, внаслідок чого від країни-імпортера отримано дві і більше нотифікації про невідповідність фітосанітарним заходам відповідно до Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 13, посадовим особам загрожує штраф від 100 до 200 НМДГ (від 1700 до 3400 грн). Відзначимо, що ця норма буде введена в дію в лютому 2022 року.

Закон вводиться в дію 2 лютого 2019 року.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур» >>>

 

Сopyright 2009-2019, csm.kiev.uaHTML Images