Головна
УкраїнськаРусский

АвторизаціяПрийнято новий національний стандарт на безпеку дорожнього руху PDF Друк e-mail
Середа, 29 серпня 2018, 09:22

083_18Безпека дорожнього руху полягає у розумінні усіма учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху та неухильному їх виконанні, що дозволить зменшити кількість ДТП і врятувати сотні людських життів. Знати і дотримуватись правил мають і водії автотранспортних засобів, і велосипедисти, і мотоциклісти, і пішоходи.

На жаль, в Україні статистика дорожньо-транспортних пригод залишається невтішною. Серед причин: легковажність водіїв, незнання Правил дорожнього руху, ризикована поведінка, водіння в нетверезому стані, перевищення швидкості, неуважне водіння, недотримання безпечної дистанції. Але крім водіїв, винуватцями ДТП стають недисципліновані пішоходи, через яких відбувається кожна третя дорожньо-транспортна пригода.

В Україні розроблено та прийнято новий стандарт, який  унормовує українські терміни та визначення понять у сфері автомобільного транспорту стосовно безпеки дорожнього руху - ДСТУ 2935:2018 «Безпека дорожнього руху. Терміни та визначення понять». Документ прийнятий на заміну ДСТУ 2935–94.

Новий стандарт призначено застосовувати в роботі органів виконавчої влади, суб’єктів господарювання, які розробляють, експортують, перевіряють нормативні документи у сфері автомобільного транспорту стосовно безпеки дорожнього руху.

Терміни, які встановлені в ньому, рекомендовано вживати в усіх видах нормативних документів, що стосуються безпеки дорожнього руху, у роботах зі стандартизації, у науковій, навчально-методичній і публіцистичній літературі, а також у роботі підприємств, установ і організацій, що діють на території України, технічних комітетів стандартизації, науково-технічних та інженерних товариств, міністерств (відомств).

Стандарт прийнятий згідно наказу ДП "УкрНДНЦ" від 23 серпня 2018 р. №298 "Про прийняття та скасування національного нормативного документа".

Завжди мати актуальну інформацію щодо чинності нормативних документів в Україні ви зможете, уклавши договір на Інформаційне забезпечення з стандартизації протягом року. 

 

Сopyright 2009-2019, csm.kiev.uaHTML Images