Головна

Авторизація



Дитяче харчування: хто гарантує безпеку українським малюкам? PDF Друк e-mail

n3420 липня відбулась прес-конференція Голови Держспоживстандарту України на тему: "Дитяче харчування: хто гарантує безпеку українським малюкам?".

Недобросовісні товаровиробники понесуть не лише адміністративну, але фінансову і карну відповідальність за виробництво неякісної, а інколи й небезпечної продукції. Про це заявив Голова Держспоживстандарту України Олег Поволоцький під час прес-конференції.

Ми готові піти на закриття підприємств, що допустили випуск неякісної продукції, на позбавлення сертифікатів відповідності, на накладення відчутних фінансових санкцій, на вилучення з обігу неякісних, забракованих товарів та їхню утилізацію”, – повідомив Олег Поволоцький.

Для цього необхідно внести зміни в чинне законодавство, яке  вимагає утилізації неякісної та небезпечної продукції, як це зараз відбувається з алкоголем та тютюном.

На жаль, сьогодні ще так трапляється, що компанія-виробник відзвітує про виконання приписів Держспоживстандарту, сплатить штрафи, а через деякий час знову виставляє цю забраковану продукцію на торговельних полицях, – наголосив Олег Поволоцький. – Тому всі виробники, імпортери, оптовики, які працюють на українському ринку, повинні чітко усвідомити: жодних поблажок ні для кого не буде. Ми посилимо роботу у сфері захисту прав споживачів. Ліберальним підходам до системи штрафів за порушення буде покладений край. Недобросовісні товаровиробники понесуть не лише адміністративну, але фінансову і карну відповідальність. Ми будемо передавати результати перевірок у МВС та прокуратуру, щоб вони визначали міру покарання для виробників та представників торгівельних мереж, які проштрафились» – сказав Голова Держспоживстандарту.

 

За словами голови Держстандарту України, контроль якості та безпечності товарів для дітей, а особливо дитячого харчування, є чи не найважливішим питанням в роботі Держспоживстандарту, оскільки йдеться про безпеку дитячого здоров’я та життя. Для недопущення потрапляння на ринок неякісного та небезпечного дитячого харчування Держспоживстандарт проводить систематичні перевірки цієї продукції як в торговельній мережі, так і під час виробництва та зберігання.

 

За результатами цієї роботи, протягом І півріччя 2010 року у торговельній мережі було перевірено понад 66 тонн продукції дитячого харчування різноманітних виробників. Забраковано та знято з реалізації 23 тонни, що становить майже 35 % перевіреної продукції. Забраковувалась та знімалась з реалізації продукція різноманітних виробників.

 

Причинами браку були:

відсутність супровідних документів щодо якості та безпечності (відсутність реєстраційних номерів сертифікатів відповідності) – 75 % забракованої та знятої з реалізації продукції;

відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар – 15 %;

закінчений термін придатності продукції – 1 %;

невідповідність вимогам нормативних документів – 13 %.

Упродовж перших шести місяців 2010 року Держспоживстандарт перевірив продукцію 31 підприємства з виробництва та оптової торгівлі дитячим харчуванням на загальну суму понад 300 тис. грн. Перевірялися дитячі суміші, в т.ч. молочні; консерви фруктові та овочеві (соки і пюре); консерви м'ясні гомогенізовані; сухі каші.

 

Із 7 перевірених підприємств-виробників продукції дитячого харчування порушення було виявлено на 1 підприємстві (ТОВ „ХІПП – Ужгород”, Закарпатська область). Продукція не відповідала вимогам споживчого маркуванням.

 

Не було встановлено порушень за результатами перевірок 2 єдиних українських виробників дитячих сумішей ВАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» (Полтавська обл.) та ВАТ «Балтський молочноконсервний комбінат дитячих продуктів» (Одеська обл.). Їхня продукція досліджувалась за органолептичними (смак, запах), фізико-хімічними, мікробіологічними показниками, показниками безпечності (зокрема, наявність важких металів, пестицидів, нітратів, мікотоксинів, радіонуклідів, антибіотиків тощо), а також за вимогами маркування.

 

Із 24 підприємств, що займаються оптовою торгівлею продукції дитячого харчування на 18 встановлено порушення, забраковано 89 % продукції імпортного виробництва. При цьому, в 6 перевірених філіях ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна» встановлено, що з 37 перевірених партій дитячого харчування 33 партії (89 %) не відповідали вимогам НД та чинного законодавства за станом споживчого маркування (Nestle Finland Ltd виробництва Фінляндії, ТМ НАМЕ – Чехія, ТМ HEINZ – Росія, ТМ Бебівіта і ТМ НІРР – Угорщина).

 

Під час перевірок підприємств з оптової торгівлі дитячим харчуванням виявлено низку інших порушень вимог споживчого та транспортного маркування продукції: у продукції Nestle (Німеччина) в інформації про склад продукту не наведено вичерпного переліку компонентів із зазначенням їхнього кількісного вмісту в кінцевому продукті в розрахунку на 100 г; склад продукту наведено не в порядку переваги складників; відсутнє попередження про безумовну перевагу грудного вигодовування; у продукції ТМ Истра-Нутриция (суміші „Малыш”, Росія), ТМ Friso (Нідерланди) маркування споживчої тари не відповідає тексту, який затверджений МОЗ України, зокрема щодо умов зберігання та поживної цінності; LCPUFA (Humana, Німеччина), Нірр GmbH & Co Production KG (Німеччина), Nestle Deutschland AG (Німеччина), ТМ «Винни» (Росія) – відсутність на маркуванні споживчої тари вичерпного переліку вмісту всіх компонентів у розрахунку на 100 г в кінцевому продукті; Gerber (консерви фруктові, Польща) – на лицьовій стороні етикетки позначено: вживати «з 5 місяців», на зворотній стороні етикетки – вживати «з 6 місяців»; Nestogen (Nestle Suisse Швейцарія) – зазначена суперечлива інформація про вік дитини: «продукт призначений для дітей раннього віку (від 1 до 3 років) та для дітей від 1-2 тижнів до 7 міс. і більше».

 

У цілому за результатами перевірок інспекторів державного нагляду Держспоживстандарту протягом шести місяців 2010 року до реалізації заборонено 47 партій нестандартної продукції вартістю понад 20 тис. грн.; видано 17 постанов про накладення штрафів у розмірі 3,1 тис. грн.; до 7 відповідальних осіб застосовано адміністративні штрафи.

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 15:00
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua