Головна

АвторизаціяЩодо гармонізації національних стандартів з міжнародними та європейськими PDF Друк e-mail

Прес-служба Держспоживстандарту України

Прискорення гармонізації національних стандартів з міжнародними та європейськими, залучення бізнесу до роботи Технічних комітетів стандартизації, сучасне оснащення випробувальних лабораторій, удосконалення системи сертифікації – це елементи нової стратегії діяльності Держспоживстандарту України. Так вважають учасники спільної наради представників Колегії Держспоживстандарту України, президії Науково-технічної Ради Держспоживстандарту та Громадської Ради при Держспоживстандарті.

Представники відомства та громадських структур навели негативні приклади зловживань деяких приватних органів сертифікації (видача сертифікатів на товари без проведення відповідних лабораторних випробувань, або таких, що не відповідають вимогам чинного законодавства). Держспоживстандарт вживатиме жорстких заходів для попередження таких випадків та інформуватиме про це підприємницькі й бізнесові структури.

Учасники наради звернули особливу увагу на підготовку професійних кадрів системи Держспоживстандарту, зокрема, фахівців у сфері технічного регулювання, на співпрацю з науковими організаціями. Для залучення молоді та більшого її зацікавлення роботою у системі Держспоживстандарту керівництво Комітету планує розробити програму заохочення для студентів профільних вищих навчальних закладів.

За словами голови Громадської Ради при Держспоживстандарті, голови правління ГО „Союз споживачів України” Леоніда Школьника, наразі важливо відновити дієву вертикаль державної влади, надати їй системності, сформувати стратегію роботи Держспоживстандарту за участю представників громадськості з метою створення цивілізованих ринкових відносин із забезпеченням пріоритету інтересів людини.

За результатами наради було прийнято рішення за участю  колегіальних та громадських інституцій підготувати рекомендації до відповідних наказів Держспоживстандарту, що дозволять докорінно виправити ситуацію. Також заплановано провести виїзне розширене засідання Колегії Держспоживстандарту, на якому, зокрема, розглядатимуться питання щодо прискорення гармонізації українських стандартів із міжнародними та європейськими. Засідання Колегії планується провести у м. Кривий Ріг.

Довідково. На сьогодні в Україні гармонізовано з міжнародними та європейськими 6 тис. 396 національних стандартів. У цілому в Україні налічується 27 тис. 354 стандартів. З них 13 тис. 132 прийнятих до 1992 року.

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 14:59
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua