Головна

АвторизаціяОрганами Держспоживстандарту України проведени перевірки нафтопродуктів PDF Друк e-mail

n38Протягом перших шести місяців 2010 року територіальні органи Держспоживстандарту України у справах захисту прав споживачів перевірили 10,5 млн. літрів нафтопродуктів. З них забраковано та знято з реалізації  близько 587 тис. літрів, тобто 5,6 %. Із заборонених до продажу нафтопродуктів 80,3 % реалізовувалось без документів про якість та безпечність продукції, 19,7 % – не мали необхідної інформації про товар. Із перевірених за звітний період 529 АЗС недоліки було виявлено на 353, що становить 66,7 % від загальної кількості перевірених.

 

Під час перевірок були зафіксовані такі основні порушення:

  • відсутність документів щодо якості та безпеки нафтопродуктів;
  • відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про нафтопродукти, передбаченої ст.15 Закону України «Про захист прав споживачів»;
  • порушення Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року № 1442, а саме: неукомплектованість АЗС у повному обсязі зразковими мірниками; відсутність передбаченої Правилами інформації про місця розташування  найближчих АЗС; відсутність інформації щодо прізвища, імені та по батькові чергового оператора, що відпускає нафтопродукти; відсутність інформації про марку дизельного палива; відсутні копії свідоцтв про державну реєстрацію суб’єкта господарювання  тощо.

 

За виявлені порушення законодавства під час реалізації нафтопродуктів на винних осіб були накладені штрафи на загальну суму 365 тис. грн.

 

Результати своїх перевірок територіальні органи у справах захисту прав споживачів для відповідного реагування у 27 випадках направили до органів державного контролю та нагляду, до органів місцевого самоврядування, в тому числі й до правоохоронних. У  шести випадках тимчасово була припинена діяльність торговельних підприємств.

Прес-служба Держспоживстандарту України

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 14:59
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua