Головна

Авторизація



МІЖНАРОДНА СТАНДАРТИЗАЦІЯ: Новий стандарт ISO допоможе поетапно впроваджувати систему енергетичного менеджменту на підприємстві PDF Друк e-mail
Вівторок, 26 жовтня 2021, 04:54

020_2021В теперішній час, в період рекордного підвищення вартості енергоносіїв витрати на теплову енергію та електрику виходять на перший план на порядку денному керівників підприємств всіх форм власності. Заощадити тепло та електрику допоможе щойно опублікований Міжнародною організацією з стандартизації (ISO) стандарт ISO 50005 "Системи енергетичного  менеджменту. Керівні вказівки щодо поетапного впровадження".

Впровадження системи енергетичного менеджменту, описаної  в  стандарті ISO 50001:2018 "Системи енергетичного менеджменту. Вимоги та посібник із застосування", є потужним підгрунтям  для організації, націленої на постійне підвищення енергоефективності власної інфраструктури, забезпечуючи значну економію витрат при одночасному скороченні викидів парникових газів.

Новий стандарт ISO 50005 покликаний допомогти зацікавленим організаціям, особливо суб'єктам малого бізнесу, отримувати максимальну користь на кожному етапі впровадження  системи енергетичного менеджменту.

Стандарт ISO 50005 був розроблений технічним комітетом ISO/ТК 301 «Енергетичний менеджмент та енергозбереження». Розробники документа зазначають, що цей інструментарій дозволяє крок за кроком здійснювати керівництво процесом реалізації системи менеджменту енергоспоживанням. впровадження документа, як очікується, принесе максимум користі малим та середнім підприємствам, яким може не вистачати ресурсів для впровадження системи енергетичного менеджменту за один підхід. Застосовуючи поетапний підхід, організації можуть легше розподіляти доступні ресурси та раціонально розставляти пріоритети в залежності від власних потреб та можливостей. Отримання швидких результатів сприятиме мотивації співробітників та забезпечить економію цінних ресурсів.

Як наголошують експерти профільного технічного комітету, типова платформа управління енергоспоживанням призначена для створення систем та процесів, необхідних для підвищення енергоефективності. Але впровадження  системи енергетичного менеджменту, будучи об'ємним завданням, може бути складною і навіть непосильною. Поетапний підхід дозволяє організаціям починати з малого та поступово рухатися до мети, враховуючи доступні ресурси.

Стандарт ISO 50005 описує поетапний підхід до впровадження системи енергетичного менеджменту з використанням дванадцяти основних елементів подібної системи, охоплених стандартом ISO 50001. Стандарт заснований на моделі зрілості, що складається з чотирьох рівнів. Рівень 1 пропонує основні відомості для фахівців із невеликим досвідом керування енергоспоживанням. Перехід на наступні рівні дозволяє поступово наближатися до забезпечення повної відповідності вимог стандарту  ISO 50001.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua