Головна

Авторизація



Стандарт ISO щодо соціальної відповідальності готовий для публікації PDF Друк e-mail

iso59Стандарт ISO 26000, що дає рекомендації з організації реалізації соціальної відповідальності (SR), успішно пройшов останній етап розгляду і був затверджений для публікації як міжнародний стандарт ISO. ISO намітив його публікацію на 1 листопада.

Віддаючи належне «зразковим зусиллям» експертів, які розробили стандарт, Генеральний секретар ISO, пан Роб Стіл, заявив: «ISO 26000 допоможе організаціям, для яких соціальна відповідальність не просто «хороша ідея». Це буде потужний інструмент для допомогти організаціям перейти від добрих намірів щодо SR до добрих справ». ISO 26000 погодить на глобальному рівні відповідні вказівки для приватних і державних організацій усіх типів. Стандарт є результатом міжнародного консенсусу серед експертів - представників основних груп, зацікавлених у цій темі, і покликаний сприяти впровадженню найкращої практики в галузі SR по всьому світу. Документ досяг повної згоди всіх сторін з наступних питань:
  • Визначення та принципи SR;
  • Основні питання, які потребують вирішення під час здійсненні SR;
  • Керівництво щодо інтеграції SR в діяльність організації.

Голосування національних організацій зі стандартизації - членів ISO в усьому світі за остаточний проект міжнародного стандарту (FDIS) ISO 26000 закрито 12 вересня. Він був схвалений 94% голосуючих країн, і в основному підтриманий організаціями, які брали участь у його розробці. Таким чином, був відкритий шлях до його публікації як повноправного міжнародного стандарту.

Розробку ISO 26000 було розпочато в 2005 році. Проект був здійснений багатосторонньою Робочою групою ISO щодо соціальної відповідальності (ISO/WG SR), яка включала в себе експертів і спостерігачів з 99 країн членів ISO, з яких 69 є країнами, що розвиваються і 42 - організаціями державного і приватного сектора. Шість основних груп учасників представляли: промисловість; уряд; трудящих; споживачів, у складі яких були: неурядові організації, сектор обслуговування, підтримки, досліджень та інш., при цьому був дотриманий географічний і гендерний баланс учасників. У загальній складності близько 400 людей взяли участь у роботі цієї найбільшої робочої групи.

ISO/WG SR має спільне керівництво з боку членів ISO з Бразилії (ABNT) і Швеції (SIS). Коментуючи результати голосування FDIS, її Голова, Jorge ER Cajazeira, заявив: «Завтра організації будуть дивитися на ISO 26000 і говорити: «Як ми могли вижити в бізнесі без соціальної відповідальності?» А все тому, що команда мрійників спочатку намагалася уявити собі майбутні можливості, а потім працювала протягом п'яти років, щоб цього досягти. Я пишаюся тим, що брав участь у керівництві цією мрією».

Заступник Голови, Staffan Söderberg, сказав наступне: «П'ять років роботи і у нас є консенсус з 100-сторінкове керівництво соціальною відповідальністю, що містить 7 принципів, 7 основних питань і 7 кроків для реалізації. Стандарт не може бути кращим, ніж процес його розробки. Саме завдяки процесу багатостороннього розвитку ISO 26000, ми домоглися такого одностайного результату голосування за його остаточний текст».

Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 16:52
 

Сopyright 2009-2023, csm.kiev.ua