Головна

Авторизація



Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про виноград та виноградне вино" (щодо захисту якості вітчизняної виноробної продукції і посилення боротьби з її фальсифікацією) PDF Друк e-mail

n67Законопроектом (реєстр. №5364) пропонується запровадити чіткі визначення термінів у вітчизняному виноградарстві та виноробстві, уточнити й конкретизувати низку положень чинного законодавства щодо боротьби з фальсифікацією виноробної продукції.

Зокрема вина, які мають історичний прототип і при готуванні яких використовуються спеціальні технологічні прийоми, пропонується називати винами спеціального типу. У цьому випадку в назві таких вин має використовуватися найменування прототипу: херес, портвейн, мадера, мускат, кагор, малага та інше.

Проектом визначено, що вино поліпшеної якості - це вино, вироблене за спеціальною технологією із виноматеріалів окремих сортів винограду чи їх суміші, з обов´язковою витримкою у дубовій тарі перед розливом не менше 6 місяців, - має називатися вином ординарним витриманим.

Законопроектом передбачено, що садіння виноградників для виноробства дозволяється лише у виноробних місцевостях із застосуванням районованих або перспективних сортів винограду відповідно до проекту, який затверджений спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з сільського господарства. Гібриди прямі виробники, що є в насадженнях, підлягають заміні, а нерайоновані сорти підлягають заміні або районуванню протягом 15 років.

Для виробництва вин і коньяків України, згідно із документом, використовуються технічні сорти винограду, що відповідають вимогам державних стандартів. Не допускається змішування при переробці європейських сортів винограду з сортами виду Лабруска та гибридами прямими виробниками. Столові сорти винограду можуть використовуватися для виготовлення ординарних вин. Для виробництва вин і коньяків України допускається використовувати столові сорти винограду, якщо за вмістом цукрів та іншими показниками якості вони відповідають вимогам, що пред´являються до винограду технічних сортів.

Крім того, вина міцні виготовляються з частково збродженого сусла, в якому вміст спирту природного бродіння становить не менше 4,2 відсотка об´ємних. Вина десертні виготовляються з частково збродженого сусла, в якому вміст спирту природного бродіння становить не менш як 1,8 відсотка для десертних солодких і 1,2 відсотка об´ємних для десертних лікерних вин.
Останнє оновлення на Середа, 24 лютого 2016, 11:59
 

Сopyright 2009-2023, csm.kiev.ua