Головна

Авторизація



Держспоживстандарт вважає необхідним повернення до раптових перевірок PDF Друк e-mail

Держспоживстандарт вважає необхідним повернення до раптових перевірок та, зокрема, ініціює запровадження перевірок якості нафтопродуктів на АЗС без попередження. Як зазначив Голова Держспоживстандарту України Олександр Матвійчук, ближчим часом буде розглянуто проект Закону України «Про ринковий нагляд і контроль продукції», згідно з яким контролюючі органи не повинні будуть за 10 днів попереджати про перевірку суб`єкт господарювання.

«Тільки раптові перевірки можуть бути ефективними. Чесні оператори ринку – відомі брендові компанії – завжди готові до них, а от недобросовісні встигають за ці 10 днів сховати свій неякісний продукт. Подібної практики немає в жодній європейській країні», – наголосив Олександр Матвійчук.

Законопроект встановлює правові та організаційні засади здійснення ринкового нагляду та контролю продукції. Зокрема, функції контролю якості нафтопродуктів покладено на Держспоживстандарт України для забезпечення випуску на ринок безпечної продукції.

«Якість нафтопродуктів – одне з важливіших питань. Адже суттєві негативні наслідки від використання бензинів, що не відповідають встановленим вимогам, можуть відчути як промисловість і сільське господарство, так і сфера транспорту, оборони й пересічні громадяни. Вирішенні цієї проблеми має носити системний характер. Це забезпечується шляхом розробки, ухвалення та застосування на практиці відповідної законодавчої та нормативної бази з одночасною модернізацією існуючої інфраструктури з контролю якості нафтопродуктів», – наголосив Олександр Матвійчук.

На сьогодні роботи із сертифікації нафтопродуктів у державній Системі сертифікації продукції  «УкрСЕПРО» виконує 31 орган з сертифікації, уповноважений Держспоживстандартом України на такі роботи.

Проте сертифікація, як інструмент передринкового контролю, не може повною мірою убезпечити ринок від реалізації неякісних нафтопродуктів внаслідок того, що більшість правопорушень здійснюється саме на ринку, – зазначив Олександр Матвійчук.

Окрім того, відсутність права на здійснення раптових перевірок органами державного нагляду і відсутність пропорційності штрафних санкцій за випуск та реалізацію неякісних нафтопродуктів негативно впливають на формування українського ринку нафтопродуктів. Серед інших негативних чинників й відсутність коштів на відбір зразків нафтопродуктів та проведення їхніх лабораторних випробувань під час здійснення державного нагляду; брак коштів на створення мережі стаціонарних та мобільних випробувальних лабораторій для контролю якості нафтопродуктів; недостатність фінансування на утримання органів з контролю якості нафтопродуктів.
Останнє оновлення на Вівторок, 15 грудня 2015, 10:25
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua