Головна

Авторизація



30 листопада 2010 року відбулося розширене засідання Колегії Держспоживстандарту України щодо пріоритетних питань діяльності Комітету PDF Друк e-mail
n94

30 листопада 2010 року відбулося розширене засідання Колегії Держспоживстандарту України, під час якого було обговорено ряд пріоритетних для Комітету питань. Зокрема, учасники Колегії розглянули  план діяльності Держспоживстандарту України на 2011 рік.

Голова Держспоживстандарту України Олександр Матвійчук у своїй доповіді окреслив пріоритетні напрямки діяльності Комітету на наступний рік і наголосив на основному його завданні – вдосконаленні технічного регулювання та реалізації споживчої політики згідно європейських вимог. «Якщо об’єктивно проаналізувати, то дійсно, діюча в Україні система технічного регулювання і захисту прав споживачів та державного нагляду має занадто централізовану інфраструктуру, застарілу нормативну базу і не в повній мірі відповідає вимогам української економіки. А на думку деяких урядовців, і взагалі гальмує процес розвитку бізнесу в Україні та інтеграції України в міжнародне співтовариство. Особисто я дійшов висновку, що, на жаль, система відстає від сучасних вимог. Ми не приділяємо належної уваги розвитку електронних баз даних. Саме цей фактор є тим подразнюючим чинником, який дратує бізнесменів. Вони бачать системи в Європі, де ідеальний електронний обіг, електронні паспорти товарів, а ми, на жаль, для цього ще не зробили реального кроку. Тому всі стріли критики спрямовуються на нас. Ми маємо зробити певний прорив та кардинально змінити ситуацію. Такі пріоритети на наступний рік», - наголосив Олександр Матвійчук.

Окрім того, Олександр Матвійчук підкреслив, що незважаючи на жорсткий дефіцит фінансування, Держспоживстандарт України доклав всіх зусиль, щоб виконати покладені на нього завдання щодо здійснення контролю за якістю вітчизняної продукції на споживчому ринку. Зокрема, досягнуто попередніх домовленостей з представниками бізнесу про залучення додаткових коштів на придбання пересувних лабораторій та проведення відбору зразків проб та аналізів нафтопродуктів.

Разом з тим досягнуто домовленості з представниками провідних компаній -  світовими виробниками побутової техніки (зокрема, компаніями «Bosch», «Panasonic», «Sony» та «Philips») щодо підписання Меморандуму про співпрацю з метою запобігання появи на ринку неякісної, фальсифікованої та контрабандної продукції.

За словами Олександра Матвійчука, саме сумлінні компанії та імпортери страждають, коли їхня продукція завозиться нелегально і не сертифікується.  «Компанія «Bosh» виявила на наших ринках свою продукцію, призначену для європейських ринків. Її стурбував цей факт, бо компанія дорожить своїм іміджем. Сьогодні існує потреба у створенні дієвого механізму для протидії появі на українському ринку невідповідної та контрафактної продукції, яка часто завозиться в державу нелегально. Це несе великі ризики як для здоров`я, а часом і життя простого споживача, так і завдає шкоди виробнику», - зауважив Олександр Матвійчук.

Голова Держспоживстандарту Олександр Матвійчук також повідомив, що 2 грудня 2010 року на засіданні Верховної Ради України буде розглянуто в другому читанні законопроект «Про ринковий нагляд і контроль продукції» - ключовий для галузі стандартизації документ, який фактично накреслить шляхи реформування галузі. «Ми активно працюємо з депутатським корпусом, аби усунути найбільші недоліки, які є в законопроекті, ухваленому в першому читанні. При всьому європейському спрямуванні документу, в ньому на сьогодні залишається норма про попередження проведення перевірок за 10 днів, що фактично нівелює все, що добре прописано в законопроекті», - підсумував Олександр Матвійчук.

Джерело: Держспоживстандарт України

Останнє оновлення на Вівторок, 15 грудня 2015, 10:23
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua