Головна

Авторизація



Комісія Кодекс Аліментаріус схвалила стандарт ISO/IDF на виявлення меламіну в молоці PDF Друк e-mail

iso111Комісією Кодекс Аліментаріус, органу ООН, відповідального за безпеку харчових продуктів, були схвалені стандарти, розроблені ISO і Міжнародною молочною федерацією (IDF) для запобігання повторення кризи, викликаної  потраплянням на ринок фальсифікованого молока з меланіном, під час якої постраждали тисячі дітей.

 

У 2008 році багато дітей загинули або серйозно захворіли після вживання молока, з вмістом меламіну. Речовина, що використовується у виробництві вогнетривких пластмас, була додана в молоко деякими компаніями для створення враження підвищеного вмісту білка. У людей вживання меламіну може викликати появу каменів у нирках і ниркову недостатність. Це особливо небезпечно для немовлят і маленьких дітей, для яких попадання в організм меланіну може виявитися фатальним.

 

Для виявлення і запобігання появі небезпечного молока на споживчому ринку ISO спільно з IDF розробила технічну спеціфікацію (TS) ISO/TS 15495|IDF/RM 230:2010 «Молоко, молочні продукти та дитяче харчування.  Настанови для кількісного визначення меламіну і цианурової кислоти з LC-MS/MS», який був опублікований у 2010 році.

На 32-й сесії, 7-11 березня 2011, Комітет з методів аналізу та відбору проб (CCMAS) схвалив зазначений стандарт IDF/ISO, що дозволить владі, перевіряти рівень вмісту меламіну в сухих молочних сумішах на відповідність нещодавно прийнятому максимальному рівню  - 1 мг меламіну на кг продукту.

CCMAS рекомендує цей метод для остаточного прийняття Комісією Кодексу Аліментаріус у липні 2011 року. Кодекс вже прийняв більше 60 спільних IDF/ISO стандартів на методи аналізу, які полегшують міжнародну торгівлю молочними продуктами та захист прав споживачів.

Документ був підготовлений підкомітетом SC 5 «Молоко та молочні продукти» технічного комітету ISO/TC 34 «Продукти харчування» у співпраці з IDF, некомерційною організацією, що представляє молочний сектор по всьому світові. IDF та ISO мають довгу історію спільної роботи з розробки та публікації стандартів на методи аналізу та відбору проб для молока і похідних продуктів.

Джерело: http://www.iso.org

Останнє оновлення на Середа, 02 березня 2016, 14:27
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua