Головна

Авторизація



ISO і ITU прискорюють розробку стандартів на інтелектуальні транспортні системи PDF Друк e-mail

iso116Провідні світові розробники стандартів - ISO та Міжнародний союз електрозв'язку (ITU) оголосили про створення партнерства в новій галузі інтелектуальних транспортних систем (ITS), що покликане прискорити впровадження продукції та послуг у цій сфері.

Фахівці цього сектора промисловості нещодавно зібралися для проведення заходу «Повністю інтегрований у мережу автомобіль», спільно організованому в рамках Женевського автомобільного шоу ITU, ISO та IEC і прийшли до загальної думки, що протягом наступних 20-ти років відбудеться помітний зсув у бік ITS.

Сучасний розвиток комунікацій надає можливість передбачити і попередити зіткнення транспортних засобів, знайти найкоротший маршрут до місця призначення, одержати останні повідомлення про ситуацію на дорогах, визначати найближчу доступну парковку, знизити викиди вуглецю і забезпечити мультимедійну комунікацію.

Однак, хоча в дослідження і розроблення були вкладені значні кошти, нестача універсальних стандартів визнається головною перешкодою для повномасштабного впровадження послуг та систем ITS.

Участь міжнародних організацій з стандартизації розглядається як критичний чинник усунення вузьких місць, що виникають частково внаслідок поганої комунікації між пересічними секторами: автомобільним, ITS, операторами і постачальниками телекомунікаційних послуг. Нова спільна робоча група з ITS комунікацій розробить нові методи взаємодії між цими секторами і об'єднає ресурси ITU та ISO, тим самим усуваючи дублювання.

ITU та ISO мають давню історію співпраці в області ITS, в т.ч. в сфері розроблення стандартів. Нова угода зміцнить цей зв'язок, дозволить краще координувати робочі програми і погоджувати вихідні результати.

Генеральний секретар ISO Роб Стіл прокоментував: «Необхідна гармонізація стандартів на  критичні технології, що дозволить створити міцну основу для подальших інновацій та масштабного ефекту для технологій комерціалізації. Найбільший інтерес представляє функціональна сумісність всіх цих технологій не лише для транспортних засобів, але і для більш широкої інфраструктури, що підтримує ці зміни.

Цінність пропонованих рішень збільшується, якщо вони універсально застосовні. Тут користувачі міжнародних стандартів найбільше дбають про вигоду від впровадження міжнародних стандартів, і промисловість не повинна і не буде чекати, поки організації зі стандартизації борються один з одним, конкурують або намагаються вирішити, хто буде розробляти конкретний стандарт. Вони хочуть, щоб їх почули і задовольнили їх потреби в міжнародних стандартах».

Генеральний секретар ITU д-р Хамадун Туре заявив: «Існує бажання виробників запровадити ці технології, проте до цих пір ще не було реальних проривів в сфері технічних стандартів, необхідних для глобального впровадження. Автовиробники не хочуть створювати різні варіанти технології для кожного ринку. Вони не хочуть регіональних або національних стандартів. Вони хочуть глобальних стандартів, і в рамках цієї ініціативи ITU та ISO доводять, що вони готові і в змозі їх надати».

У ISO темою ITS займається технічний комітет ISO/TC 204, який розробив 115 стандартів для даної галузі. У його роботі беруть участь 26 країн, і ще 24 мають статус спостерігачів. Сфера діяльності комітету включає в себе стандартизацію інформаційних, телекомунікаційних та регулюючих систем для міського та сільського наземного транспорту, включаючи інтермодальні та мультимодальні аспекти, інформацію для мандрівників, організацію дорожнього руху, громадський транспорт, комерційний транспорт, аварійні та комерційні служби.

Джерело: http://www.iso.org

Останнє оновлення на Середа, 02 березня 2016, 14:24
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua