Головна

Авторизація



Від управління персоналом до аутсорсингу - ISO активізує роботу за 5-ма напрямками PDF Друк e-mail

201142Повномасштабний портфель ISO, що складається з 18600 міжнародних стандартів, які охоплюють майже всі сфери, починаючи від розмірів гвинтів до соціальної відповідальності, розширився за рахунок 5-ти напрямків:

управління проектами, програмами та портфелем
аутсорсинг
управління персоналом
адитивне виробництво
управління ризиками

Управління проектами, програмами та портфелем

Спочатку ISO заснувала проектний комітет для розроблення єдиного стандарту на проектне управління (ISO/PC 236). Однак, усвідомлюючи, що предмет проектного управління набагато ширший, ніж може охопити єдиний стандарт, було вирішено створити новий технічний комітет для розроблення додаткових стандартів у цій галузі.

Новий технічний комітет ISO/TC 258 «Управління проектами, програмами та портфелем» буде займатися аспектами, які не охоплює стандарт ISO 21500, що розробляється в даний час проектним комітетом ISO/PC 236 ,  і які, проте, вважаються важливими і потрібні в багатьох країнах.

Перше засідання пройде 27-29 червня 2011 у Вашингтоні (США). В теперішній час у роботі беруть участь 34 країни. Ведення секретаріату і керівництво комітетом здійснює ANSI (член ISO від США) і BSI (членом ISO від Великобританії).

Аутсорсинг

Внаслідок різноманіття існуючих документів за темою аутсорсингу і відсутності єдиного словника в цьому секторі ISO заснував новий проектний комітет ISO/PC 259 «Аутсорсинг».

Комітет ISO/PC 259 розробить стандарт з рамковим керівництвом і термінологією, що дозволяє гармонізувати принципи, процедури і словник для існуючих і майбутніх стандартів. Він також дозволить поліпшити взаєморозуміння між учасниками процесу аутсорсингу, забезпечивши єдину практику управління життєвим циклом аутсорсингу. Це буде сприяти сумісності, узгодженості та зниженню технічних бар'єрів у торгівлі та скорочення витрат.

Засідання комітету відбудеться 16-17 червня 2011 року в Софії (Болгарія). Ведення секретаріату і керівництво комітетом здійснює NEN (член ISO від Нідерландів) і BSI (член ISO від Великобританії) відповідно. У роботі беруть участь 14 країн.

Управління персоналом (HR)

Все більше і більше організацій перетинають кордони, робоча сила стає все більш мобільною та глобальною. У цьому контексті, вирішувати такі завдання, як управління талантами, пошук і збереження талантів, розвиток глобальної трудової культури, а також управління глобальною мобільністю цінних працівників стає все важче. Узгодження управління персоналом має вирішальне значення для забезпечення ефективності. Крім того, дослідження показали, що споживачі в усьому світі під час покупок роблять вибір залежно від етичності поводження компанії з робочою силою.

Новий комітет ISO/TC 260 «Управління персоналом» буде розробляти стандарти на управління персоналом (включаючи керівні принципи, процеси, політики, практики, обслуговування). Це буде сприяти створенню надійних і мобільних підходів до управління персоналом у розвинених країнах та країн, що розвиваються, в загальних інтересах, як організацій, так і їх співробітників. Стандарти допоможуть організаціям адаптуватися до демографічних змін, які впливають на доступність робочої сили, і скористатися ними.

Це дозволить знизити бар'єри для обміну (торгівлі) талантами в регіонах, гармонізуючи процедури фізичного переміщення талантів та оцінки їхньої компетенцій (навичок, знань, здібностей і результатів).
В теперішній час в роботі комітету беруть участь близько 25 країн. Секретаріат комітету веде ANSI.

Адитивне виробництво

Адитивне виробництво є невід'ємною частиною процесу розробки продукції. Добавки використовуються для виробництва прототипів, інструментів і комплектуючих. У порівнянні з традиційними методами, де частини формуються в заданих формах або вирізаються з масивних блоків адитивне виробництво базується на принципі, що використовуються шари рідин, порошків, станин і плівок для створення 3-мірних структур без використання форм.

У минулому розробка, модифікація та застосування виробничих процесів без формування велося досить безсистемно. Одна з основних причин цього - відсутність міжнародних стандартів. Вони вкрай необхідні для створення умов для широкого застосування процесу та оцінки існуючих продуктів.
Новий технічний комітет ISO/TC 261 «Адитивне виробництво» буде розробляти такі необхідні стандарти для розвитку і виходу на ринок даної галузі.
Перше засідання відбудеться в Берліні (Німеччина) 26-27 липня 2011 року. Секретаріат комітету веде DIN (член ISO від Німеччини). Близько 17 країн беруть участь у цій роботі.

Управління ризиками

Після руйнівних стихійних лих, застали світ зненацька, люди шукають інструменти, які могли б допомогти звести до мінімуму руйнівні наслідки таких подій.

У 2009 році робоча група ISO розробила повномасштабний інструментарій управління ризиками:

  • стандарт ISO 31000 «Управління ризиками. Принципи та керівництво»
  • стандарт ISO Guide 73 «Словник з управління ризиками»
  • стандарт ISO/IEC 31010 «Управління ризиками. Методи оцінки ризиків»

 

Нещодавно ISO заснував нові проектний комітет ISO/PC 262 «Управління ризиками» для стимулювання цієї роботи шляхом розробки керівництва щодо впровадження цих стандартів, в якому будуть описані:

  • створення рамок і процедур управління ризиками
  • стратегія управління ризиками
  • створення культури управління ризиками
  • напрацювання потужностей і компетенцій
  • заходи щодо зниження виявлених ризиків та управління ними
  • керівництво
  • поліпшення показників роботи організації у сфері управління ризиками
  • максимізація можливостей і мінімізація витрат в організації

Документ буде застосовний до всіх організацій, незалежно від їх розмірів, написаний простою мовою і використовує просту термінологію.

В теперішній час в роботі беруть участь близько 30 країн. Секретаріат веде BSI, керівництво здійснює SA (член ISO від Австралії). Перше засідання відбудеться 12-16 вересня 2011 року.

Джерело: http://www.iso.org

Останнє оновлення на Середа, 02 березня 2016, 14:23
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua