Головна

Авторизація



Закон України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» PDF Друк e-mail

271_12В наш час по всьому світу стрімко розвивається виробництво органічної продукції. За висновками експертів, на сьогодні під органічне сільське господарство в світі вже використовуються великі площі земель: в Європі - 5,1 млн. га, Північній Америці - 1,5 млн. га, Латинській Америці - 4,7 млн. га, а в Австралії - цілих 10,6 млн. га. В Європі частка земель, переведених на органічне землеробство, значно зросла за останні роки, чому сприяла започаткована в 1993 році спільна політика ЄС щодо підтримки фермерів у перші роки після переходу від звичайного до органічного агровиробництва: середній показник у країнах ЄС досяг близько 4%, в Австрії та Італії він сягнув 8%, а в Швеції, яка є європейським лідером, - майже 12%. У Швейцарії частка таких земель також є однією з найбільших - понад 10%. Ці країни активно вживають заходів для розвитку та підтримки цього напрямку сільськогосподарського виробництва.

Україна не є винятком з цього процесу, адже наша країна має один з найвищих у світі відсоток родючих сільськогосподарських земель, сприятливі кліматичні умови для органічної сільськогосподарської діяльності.

А тому вже сьогодні в Україні налічується більше 100 сільськогосподарських підприємств, які здійснюють свою діяльність за принципами органічного господарювання та сертифіковані у відповідності з діючими міжнародними стандартами. Площа, що зайнята під органічним виробництвом, становить понад 260 тис. гектарів.

Але на жаль в Україні, в силу її специфіки та складного економічного стану, деякі поля не обробляються по декілька років. Тому агроекологічні показники ґрунту на таких полях відповідають необхідному рівню, що значно підвищує строки здійснення сертифікації, переходу на виробництво органічної продукції. Крім того, відсутність законодавчої бази в цій сфері гальмувала розвиток органічного ринку в нашій державі. А тому розробка проекту Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини»  та нормативно-правової бази, що від­повідає міжнародним стандартам, сприятиме створенню правових та економічних умов для формування внутрішнього ринку органічної продукції, його ефективної інфраструктури, а також забез­печить підтримку експорту й підвищення конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції на зовнішньому ринку.

18 вересня 2012р. Верховна Рада ухвалила Закон України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини».

Метою прийняття Закону є визначення правових та економічних засад виробництва та обігу органічної сільськогосподарської  продукції та сировини, заходів контролю та нагляду за такою діяльністю, а також забезпечення справедливої конкуренції та належного функціонування ринку органічної продукції та сировини, покращення основних показників стану здоров'я населення, збереження природного навколишнього середовища, раціонального використання ґрунтів, забезпечення раціонального використання та відтворення природних ресурсів, а також гарантування впевненості споживачів у продуктах та сировині, маркованих як органічні.

Законопроект розроблено з урахуванням вимог Постанови Ради (ЄС) №834/2007 від 28 червня 2007 року «Про органічне виробництво та маркування органічних продуктів та про скасування Регламенту (ЄЕС) № 2092/91», Постанови Комісії ЄС 889/2008 від 5 вересня 2008 р. «Детальні правила щодо органічного виробництва, маркування і контролю для впровадження Постанови Ради (ЄС) №834/2007 стосовно органічного виробництва і маркування органічних продуктів», Кодексу Аліментаріус «Керівні положення з виробництва, переробки, маркування та реалізації органічних продуктів».

Іншими нормативно-правовими актамив у цй сфері є: Земельний кодекс України, закони України “Про дитяче харчування”, “Про пестициди і агрохімікати”, “Про охорону земель”, “Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року”, Указ Президента України “Про суцільну агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення”, Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Положення про державну систему моніторингу довкілля” тощо.

Проект Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» >>>

Останнє оновлення на Вівторок, 13 жовтня 2015, 12:25
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua