Головна

Авторизація



З техрегламента Митного союзу пропонують прибрати поняття "молокомісткий продукт" PDF Друк e-mail

217_12Російський союз підприємств молочної галузі (РСПМО) пропонує виключити з проекту технічного регламенту Митного Союзу "Про молоко та молочну продукцію" поняття "молокомісткий продукт".

Відповідна пропозиція міститься в листі голові колегії Євразійської економічної комісії Віктору Христенко, зазначено в повідомленні асоціації. "Впевнені, що цю категорію продукції слід перейменувати в" іншу продукцію, що виготовляється з використанням молока ", поширивши на неї вимоги про недопущення використання "молочної" термінології при маркуванні", - йдеться в листі.

 

Експерти також пропонують встановити нижню планку вмісту жиру в вершковому маслі в розмірі 72,5% з метою максимально можливої ​​гармонізації з міжнародним законодавством у частині вершкового масла. Крім того, пропонується встановлення нижньої планки вмісту масової частки білка в питному молоці в розмірі 3,2%, в питних кисломолочних продуктах - 3,2% (для йогуртів - 3,5%), в сирі - 14%, в сирних масах- 7%, в сирних продуктах - 7%, в плавлених сирах - 22% (скибковий) і 15% (пастоподібних).

 

Як вважають в асоціації, внесення цих пропозицій до технічного регламенту на молоко і молочну продукцію створить умови для суттєвого збільшення потреб молочної промисловості в ресурсах сирого молока, збільшить частку вкладу сільгоспвиробників у формування споживчої вартості молочної продукції. На думку її представників, практична реалізація цих пропозицій сприятиме суттєвому підвищенню економічної ефективності молочного тваринництва.

Національна спілка виробників молока ("Союзмолоко"), в свою чергу, відзначає, що провів експертну оцінку даних пропозицій та опитування виробників і переробників молока Митного союзу. "Союзмолоко" отримав численні обурені листи від виробників і переробників молока з більш ніж 50 регіонів Росії, а також заперечення від Міністерства сільського господарства Республіки Казахстан, Молочного союзу Казахстану і переробників молока Республіки Білорусь. Галузь єдина в думці, що дані пропозиції призведуть до зростання цін на молочні продукти, зниження їх споживання, зниження закупівельних цін на сире молоко і зростанню обсягу фальсифікату ", - йдеться в повідомленні цієї асоціації.

На думку її представників, виключення терміну "молокомісткий" продукт приведе до того, що цілий ряд категорій продукції, що знаходиться в даний час в обігу в Росії повинні бути зняті з виробництва. Це призведе до важких наслідків не тільки для молочного сегменту російського ринку, а й усієї харчової індустрії в цілому. Мінімум 30% соціально значущих молокосодержащіх продуктів зникнуть з полиці, вважають у "Союзмолоко".

Там також зазначають, що вміст білка в молочних продуктах безпосередньо залежить від природного вмісту білка в сирому молоці. Таким чином, показник вмісту білка в молочних продуктах доцільно пов'язати з показником білка в сирому молоці в усіх регіонах Росії, в тому числі з урахуванням сезонного коливання. "Згідно з аналізом товарного молока в Росії, у багатьох регіонах, особливо в ряді районів Уралу, Сибіру і Далекого Сходу, показники сирого молока не досягають навіть рівня білка в 3%, або перебувають в "прикордонній" зоні (менше 3,05%). Крім того, під час пастеризації і бактофугування молока втрачається до 0,19% білка. За оцінкою експертів, для виконання вимог щодо змісту в питному молоці білка 3,2%, необхідно використовувати сире молоко з показником білка не менше 3,4%. Обсяг виробництва такого молока в Росії на сьогоднішній день складає менше 10%", - відзначають в" Союзмолоко ". Нормалізація вмісту білка в молочних продуктах в сторону збільшення можливе тільки шляхом додавання до сирого молока сухих молочних продуктів (СНМ, СОМ), а також інших хімічних замінників (меламін і ін.), відзначають експерти.

http://technormativ.ru

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 грудня 2015, 14:59
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua