Головна

Авторизація



ГМО: за і проти PDF Друк e-mail
Субота, 18 травня 2013, 10:26

125_13Азербайджан - одна з небагатьох країн, яка вирішила оголосити офіційну боротьбу продуктам, що містять ГМО. Азербайджанські фахівці не задоволені дослідженнями Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) у цій сфері і хочуть провести власне розслідування. Так найближчим часом плануються широкомасштабні моніторинги щодо виявлення ГМО у продукції, які будуть охоплювати огляд усіх посівних площ, відбір проб і проведення лабораторних аналізів.

Дослідження будуть проводитися Міністерством екології та природних ресурсів, Міністерством сільського господарства, Міністерством охорони здоров'я, Державним комітетом з стандартизації, метрології та патентів.

Достовірна інформація щодо проведених досліджень буде подана безпосередньо фахівцям Кабінету Міністрів. У разі отримання офіційного дозволу Кабінету Міністрів, Фітосанітарна служба, заручившись підтримкою відповідних міністерств, знищить продукцію, яка містить в собі ГМО. Виробники, в продукції яких були знайдені ГМО, будуть оштрафовані.

Проти ГМО виступають також швейцарські фермери. Справа в тому, що економічні та наукові співтовариства Швейцарії виступають за зняття в 2018 році заборони на вирощування генетично модифікованих організмів. Ця ідея зустріла різку відсіч з боку фермерів і лівих політичних сил.

У проекті перегляду закону про ГМО Федеральний рада пропонує створити «режим співіснування» звичайних і генетично модифікованих культур з умовою дотримання встановлених мінімальних відстань між ГМО і звичайними рослинами, або застосування «буферних смуг».

Прихильники ГМО вважають, що «методи виробництва і вирощування ГМО не більше ризиковані, ніж традиційні, і його регулювання не повинно бути більш суворим». Якщо питання про ГМО буде винесено на референдум, рішення його поки не передбачувано.

За торгівлю ГМО виступили шість країн, основних виробників біотехнологічних культур: Аргентина, Австралія, Бразилія, Канада, Парагвай і США. 13 квітня 2013 вони підписали угоду про підтримку прийняття науково обгрунтованих нормативів, що полегшують торгівлю генетично модифікованою продукцією. Вважається, що така міра допоможе усунути бар'єрів для світової торгівлі біотехнологічної продукцією.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua