Головна

Авторизація



У ЄЕК обговорюється проект Регламенту інформаційної взаємодії при реєстрації товарного знака ЄЕП PDF Друк e-mail
Вівторок, 02 липня 2013, 14:21

179_13У червні в країнах МС відбулися наради з обговорення проекту Регламенту інформаційної взаємодії при реєстрації товарного знака Єдиного економічного простору (ЄЕП).

Проект Регламенту інформаційної взаємодії при реєстрації товарного знака ЄЕП розробляється з метою розвитку Договору про товарні знаки, знаки обслуговування і найменування місць походження товарів на територіях держав-членів МС і ЄЕП та Інструкції до нього. На нарадах були представлені результати спільної роботи Департаменту розвитку підприємницької діяльності та Департаменту інформаційних технологій ЄЕК, що стосуються інформаційно-технічного забезпечення процесу реєстрації, правової охорони і використання товарних знаків, знаків обслуговування та найменувань місць походження товарів ЄЕП.

Для вирішення даної задачі планується встановити в державах-членах гармонізовані вимоги до подачі заявок в електронному вигляді, організувати інформаційну взаємодію патентних відомств Сторін і ЄЕК для ведення єдиних реєстрів.

Після підписання Договору про товарні знаки необхідно буде забезпечити:

  • формування та ведення Єдиного реєстру найменувань місць походження товарів ЄЕП та Єдиного реєстру товарних знаків і знаків обслуговування ЄЕП;
  • надання рівних умов для зацікавлених осіб у державах-членах МС і ЄЕП;
  • надання оперативного (онлайн) доступу до даних єдиних реєстрів для зацікавлених відомств.

Крім того, буде створена інтегрована інформаційна система зовнішньої і взаємної торгівлі (ІІСЗВТ) для здійснення інформаційного забезпечення та інформаційної підтримки інтеграційних процесів, ефективного регулювання зовнішньої і взаємної торгівлі на митній території МС і ЄЕП, а також для розширення практики використання інформаційно-комунікаційних технологій при проведенні всіх видів державного контролю.

Система ІІСЗВТ не підміняє національні інформаційні системи. Вона буде підтримувати регламентований доступ учасників до загальних інформаційних ресурсів, необхідний для міждержавної взаємодії державних органів. Розробка системи передбачає створення правил та механізмів для міждержавної інтеграції інформаційних систем і ресурсів.

Сторонами було прийнято рішення зупинитися на децентралізованій моделі технічної реалізації вимог Договору та Інструкції, яка передбачає розробку і затвердження на рівні Комісії пакета нормативно-технічних документів, необхідних та достатніх для реалізації всіх видів інформаційної взаємодії.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua