Головна

Авторизація



77-а Генеральна асамблея IEC: Проблеми якості електроенергії PDF Друк e-mail
Вівторок, 29 жовтня 2013, 10:28

286_13Минулого тижня завершилася 77-а Генеральна асамблея Міжнародної електротехнічної комісії (IEC), що проходила в Нью -Делі (Індія).

Основною проблемою, яка обговорювалася на асамблеї, стала якість електроенергії, зокрема перебої в подачі електроенергії. Було відзначено, що низька якість електроенергії самим негативним чином відбивається не тільки на кінцевих споживачах (компаніях й приватних особах), а й на економіці країн і регіонів у цілому.

Найбільш уразливими до перебоїв електропостачання секторами економіки є ті, які безпосередньо пов'язані з електронікою, цифровими технологіями та інтернетом. Фахівці вважають, що на поточному етапі технологічного розвитку відключення електрики (повне або часткове, короткочасне ) або її коливання негативно позначаються на якості електроживлення (провали або скачки напруги), що має вкрай серйозні наслідки для економіки і життєдіяльності. Так, дослідження , яке проводилося в 2004 році, показало, що викликані неполадками в електромережі збої в роботі елементів цифрової та промислової інфраструктури в країнах ЄС можуть обернутися фінансовими втратами у розмірі 150 млрд. євро на рік.

Рішення даної проблеми учасники Генеральної асамблеї бачать в удосконаленні існуючих та розробці нових стандартів .

В даний час вже існує безліч стандартів, які допомагають ефективно вирішувати проблеми, що стосуються якості електропостачання . Міжнародні стандарти IEC містять керівні принципи щодо створення найрізноманітніших елементів електромереж , використання яких дозволяє гарантувати якісне електропостачання . У цих документах описані вимоги до силових кабелях, запобіжників, трансформаторів. Там також містяться рекомендації стосовно рішення проблеми електромагнітної сумісності, опис механізмів усунення стрибків напруги і методів інтеграції відновлюваних джерел енергії (наприклад , вітрових і сонячних електростанцій) в центральну електромережу. У ряді стандартів описані методи оцінки якості каналів, використовуваних для передачі електрики. Крім того, ці документи допомагають визначити мінімальний і максимальний рівні допуску , які необхідно враховувати під час проектування тих або інших електромеханічних систем, що дозволяє мінімізувати ризик виходу обладнання з ладу і захистити інвестиції комерційних компаній і приватних осіб.

У рамках Генеральної асамблеї відбувся відкритий форум на тему: "Проблеми якості електроенергії". У форумі взяли участь сотні фахівців у галузі стандартизації, які повністю підтримали ініціативи щодо вдосконалення електротехнічних стандартів.

 

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua