Головна

Авторизація



Планується впорядкувати кількість перевірок підприємців залежно від виду діяльності та вдосконалити законодавство у сфері захисту прав споживачів PDF Друк e-mail
Четвер, 21 листопада 2013, 10:44

315_13Мінекономрозвитку України пропонує впорядкувати кількість перевірок, що здійснюються Держспоживінспекцією України, залежно від ступеня ризику і критеріїв, за якими цей ризик оцінюється.Міністерством підготовлено проект Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності, пов’язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів та визнанням такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Метою прийняття постанови є збалансування заходів державного контролю за діяльністю суб’єктів господарювання, що здійснюються Держспоживінспекцією України, залежно від ступеня ризику та критеріїв розподілу шляхом впровадження відповідної періодичності здійснення заходів державного контролю.

Цей документ дозволить суттєво зменшити регуляторне навантаження на бізнес, спростить порядок організації та періодичність здійснення планових заходів державного нагляду, що сприятиме підвищенню ефективності співпраці Держспоживінспекції із суб’єктами господарювання.

Прийняття Постанови забезпечить більш ефективну реалізацію прав споживачів, упереджатиме потрапляння небезпечних, неякісних, фальсифікованих або контрафактних товарів на споживчий ринок і при цьому не буде додатково навантажувати підприємців.

Крім того, Мінекономрозвитку України разом з експертами інших міністерств та відомств, готує зміни до Закону України «Про захист прав споживачів», Кодексу України про адміністративні правопорушення, Цивільного процесуального кодексу України та інших документів. Таким чином спрощується порядок звернення споживачів за захистом своїх прав і усувається дублювання функцій органів влади в цій сфері.

Серед «революційних змін» планується увести в законодавство у сфері захисту прав споживачів поняття «незалежна експертиза споживчої якості», яку будуть проводити товарознавці-експерти, що дозволить споживачам розраховувати на об’єктивність перевірки якості товарів.

Також будуть введені зміни, які дозволять вирішити проблему різного трактування законодавства в сфері захисту прав споживачів. Тобто, якщо у законі є подвійне трактування норми, то у випадку суперечки рішення приймається на користь споживача.

Інші зміни, які планується увести до закону, стосуються заміни або повернення коштів за товари, які мають недоліки; вимог щодо змісту та оформлення маркування продукції; питань захисту прав споживачів у випадках попередньої плати за товар.

На думку експертів захист прав споживачів в сфері фінансових послуг потребує окремого законодавчого врегулювання.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua