Головна

Авторизація



Міжнародні стандарти допомагають боротися з курінням PDF Друк e-mail
Вівторок, 26 листопада 2013, 09:43

325_13Двічі на рік світова спільнота відзначає дні, присвячені боротьбі з курінням. Це Всесвітній день без тютюну - 31 травня та Міжнародний день відмови від куріння, який відзначається щорічно в третій четвер листопада. Перша дата встановлена Всесвітньою організацією охорони здоров'я у 1988 році, а друга з'явилася в 1977 році, за рішенням Американського онкологічного товариства.

Ці дати покликані привернути увагу громадськості до проблеми куріння і тим негативних наслідків, які тягне за собою ця згубна звичка і для окремої людини, і для соціуму в цілому. Медики та громадські діячі бачать свої цілі в наступних діях:

  • пропаганда здорового способу життя та відмови від паління;
  • залучення до боротьби проти нікотинової залежності всіх верств населення;
  • профілактика куріння та інформування людей (особливо дітей та молоді) про згубний вплив тютюну на здоров'я.

Щороку великі гроші витрачаються на те, щоб роз'яснити людям шкоду куріння, розробити більш досконалі методи позбавлення від цієї звички і довести їх до потребують допомоги. З іншого боку, тютюнова індустрія витрачає багато мільйонів, щоб рекламувати свою продукцію, провокуючи курців споживати ще більшу кількість сигарет. Міжнародний день боротьби з курінням націлений також на проведення в життя законів, що вводять заборону на рекламу сигарет. Пропонується також посилити заходи по боротьбі з курінням у громадських місцях, заборонити показ процесу куріння в аудіовізуальних творах для дітей, значно збільшити вартість тютюнових виробів - словом, розробляється цілий комплекс заходів, покликаних обмежити споживання сигарет.

Свій внесок у боротьбу з курінням вносять і міжнародні організації з стандартизації, розробляючи стандарти, які допомагають зберегти здоров'я легенів і боротися з курінням.

Сигаретний дим містить більше 60 різних канцерогенів, у тому числі нікотин і чадний газ. Попадання в організм людини цих речовин тягне за собою пошкодження важливих тканин і клітин. Технічний звіт ISO/TR 22305 «Сигарети - Вимірювання вмісту вільних від нікотину сухих твердих частинок, нікотину, води і моноксиду вуглецю в сигаретному диму. Аналіз даних, отриманих під час спільних досліджень взаємозв'язку повторюваності, відтворюваності і допусків» спрощує перевірку інформації про зміст моноксиду вуглецю в сигаретному диму, заявленої виробниками. Документ розроблений технічним комітетом ISO ТК 126 «Тютюнові вироби».

Негативні наслідки від куріння відчувають не тільки курці, але й оточуючы їх люди. Пасивне куріння також може становити небезпеку. Рівень негативного впливу пасивного куріння може бути виміряний шляхом оцінки вмісту в повітрі хімікатів, які зазвичай зустрічаються в тютюновому димі. Стандарт ASTM D 5075-01 (2012) e1 «Стандартний метод оцінки концентрації нікотину і 3-етенілпірідіна в повітрі усередині приміщення» описує метод оцінки якості повітря шляхом адсорбції шкідливих хімічних речовин із застосуванням спеціального сорбенту і подальшого визначення їх концентрації за допомогою газової хроматографії. Стандарт був розроблений фахівцями некомерційної організації ASTM International, яка є членом ANSI та акредитованим розробником стандартів.

Важливу роль у мінімізації ризиків для здоров'я людей відіграє діяльність Національної асоціації протипожежного захисту (NFPA) - міжнародної некомерційної організації з забезпечення пожежної, електричної безпеки та безпеки будівництва. Ця організація координує діяльність Коаліції за пожежобезпечні сигарети. Діяльність Коаліції орієнтована на мінімізацію ризику загорянь, викликаних сигаретами і запальними пристроями. До складу Коаліції за пожежобезпечні сигарети входять такі відомі організації, як: ASTM International, Міжнародна рада за нормами і правилами (ICC), Національна асоціація виробників спринклерних зрошувачів США ( NFSA ). Члени Коаліції за пожежобезпечні сигарети закликають виробників сигарет випускати продукти, які відповідають керівним принципам, викладеним у стандарті ASTM E2187 - 09 «Стандартний метод тестування для вимірювання сили займання сигарети», розробленому фахівцями ASTM International. За допомогою описаного в документі методу фахівці можуть оцінити здатність сигарети підпалити постільну білизну або м'які меблі.

Наведені приклади показують, що куріння - це проблема міжнародна і впоратися з нею можна тільки об'єднавши зусилля всіх країн, організацій, усього суспільства.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua