Головна

Авторизація



Безпеку новорічної ялинки забезпечать міжнародні стандарти PDF Друк e-mail
Вівторок, 10 грудня 2013, 10:18
341_13

Різдвяна ялинка в Рокфеллер-центрі вважається найголовнішою визначною пам'яткою новорічних свят США. Традицію встановлювати на цьому місці прикрашену ялинку поклали в роки Великої депресії ірландські будівельники, які будували Рокфеллер- центр. Прикрасами на перший ялинці в 1931 році були цукерки в яскравих обгортках, паперові гірлянди, саморобні намиста з журавлини і навіть консервні банки. Але вже в 1933 році городяни зібралися в Рокфеллер-центрі на першу урочисту церемонію відкриття офіційної міської різдвяної ялинки.

Минулого тижня тисячі людей зібралися біля нью-йоркського хмарочоса Рокфеллер-центр, щоб подивитися на одну з найвідоміших у світі новорічних ялинок і унікальну систему освітлення, яка прикрасила хвойне дерево. Протягом всього урочистого заходу міжнародні стандарти забезпечували безпеку, дозволяючи продовжити цю щорічну традицію.

Цього року для церемонії була обрана 23-метрова ялинка, яка виросла в одному з лісів штату Коннектикут (США). За оцінками експертів, вік дерева перевищує 75 років. Рекомендації для кінцевих споживачів, працівників державних органів і комерційних компаній щодо оцінки поточного стану дерев встановлені у стандарті ANSI A300(Part 9)-2011 "Виявлення дерев, що підлягають терміновій валці з міркувань техніки безпеки". Документ входить до складу серії стандартів ANSI A300, які містять корисні рекомендації з питань посадки дерев, їх підрізування та управління кореневою системою. Стандарт розроблений фахівцями Промислової асоціації догляду за деревами (член ANSI).

Для забезпечення безпечного та ефективного використання ланцюгових пилок при роботі з деревиною фахівці ISO розробили стандарт ISO 11681-2:2011 "Машини для лісового господарства. Вимоги безпеки та методи випробування переносних ланцюгових пив. Частина 2: Ланцюгові пилки для валки дерев". Він містить вимоги з техніки безпеки та методики контролю якості при проектуванні і виробництві портативних бензопил, які використовуються для підрізування і спилювання дерев.

Важливим атрибутом новорічних свят є святкові прикраси та гірлянди, які розвішують як на саме дерево, так і на довколишні будівлі та ліхтарі. Рекомендації з виробництва та експлуатації декоративної освітлювальної техніки комерційного та споживчого класу встановлюють: стандарт CSA C22.2 № 37-M1989 (R2013) "Гірлянди для різдвяної ялинки та інші декоративні системи освітлення", розроблений фахівцями організації CSA Group (член ANSI) і стандарт UL 588 (Ed.18) "Стандарт на святкові та сезонні декоративні вироби", розроблений експертами Лабораторії з техніки безпеки США (член ANSI).

Кольорові гірлянди використовувалися для освітлення різдвяної ялинки в Рокфеллер-центрі ще з 30 -х років минулого століття, але зовсім недавно на зміну звичайним лампам розжарювання всередині цих гірлянд прийшли сучасні світловипромінюючі діоди (LED- чіпи), які використовують на 90 % менше електроенергії, ніж традиційні лампи розжарювання та відрізняються підвищеною довговічністю. Фахівці Світлотехнічного товариства США (член ANSI)  випустили документ IESNA TM-16-05 "Технічний меморандум щодо світлодіодних (LED) джерел світла і систем на їх основі", який описує розвиток світлодіодів, а також містить додаткову інформацію про сучасні світлодіодні технології.

Церемонія запалювання вогнів на новорічній ялинці традиційно супроводжується живою музикою. Для забезпечення необхідного рівня гучності музичних композицій організатори заходу покладаються на потужні динаміки . Ключові характеристики та іншу корисну інформацію стосовно гучномовців надає стандарт IEC 60268-5Ed.3.1b:2007 "Обладнання звукових систем. Частина 5: Гучномовці".

Організаторам прямої трансляції церемонії вже кілька років поспіль допомагає стандарт ANSI/CEA 109-D-2010 "Проміжні частоти для ресиверів розважальних систем", який був розроблений експертами Асоціації виробників побутової електроніки США. Документ містить перелік проміжних частот, в які перетворюється частота сигналу на проміжному етапі його обробки в радіоелектронному пристрої.

 

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua