Головна

Авторизація



Міжнародні стандарти IEC допомагають вирішувати енергетичні проблеми PDF Друк e-mail
Середа, 25 грудня 2013, 10:02

370_13Нещодавно керівництво Міжнародної електротехнічної комісії (IEC) закликало політиків, бізнесменів, представників громадських організацій більш активно і ефективно використовувати стандарти IEC для вирішення енергетичних проблем і пом'якшення наслідків зміни клімату.

IEC - це та глобальна платформа, завдяки якій тисячі фахівців з усього світу можуть прискорити процес підвищення енергоефективності світової економіки в цілому і окремої промислової продукції зокрема, створити практичні рекомендації щодо скорочення викидів і прискорити впровадження нових енергетичних технологій. Спільна робота дозволить вже найближчим часом створювати реальні рішення для реальних проблем енергетики та навколишнього середовища.

Міжнародні стандарти IEC, створюються на основі консенсусу та містять різноманітні механізми вимірювання та уніфікації електромеханічного обладнання, керівні принципи та рекомендації для систем, пристроїв і компонентів, які використовуються в механізмах генерації електроенергії. Таким чином, IEC допомагає підвищити надійність і доступність всіх технологічних рішень, а також дозволяє експертам порівнювати продуктивність і ефективність тих чи інших систем.

Важливим етапом процесу забезпечення рівного доступу до електроенергетичним ресурсів є активна електрифікація віддалених від центру цивілізації районів. Безліч зацікавлених сторін: міністерства та відомства, дослідні лабораторії та університети, приватні підприємства, міжнародні некомерційні організації вже зараз беруть участь у розробці серії технічних специфікацій IEC для електрифікації сільських районів. Нові технічні специфікації дозволять більш активно впроваджувати передовий досвід і технологічні напрацювання в знову споруджувані системи вироблення електроенергії по всьому світу.

IEC є активним учасником ініціативи Організації Об'єднаних Націй (ООН) під назвою "Стійка енергетика для всіх". Так експерти IEC недавно переглянули і опублікували технічну специфікацію IEC/TS 62257-9-5:2013 "Рекомендації з малим системам поновлюваних джерел енергії і змішаним системам для сільської електрифікації. Частина 9-5: Інтегрована система. Вибір автономних комплектів освітлення для сільської електрифікації". Почавши співпрацю з IEC, ООН визнала, що міжнародні стандарти цієї організації відігравати важливу роль у забезпеченні доступу до безпечної та екологічно стійкої електроенергії для жителів країн, що розвиваються, які проживають далеко від центральної електромережі.

Інший напрям діяльності IEC - освітлювальні прилади на сонячних батареях, які користуються підвищеним попитом серед жителів країн, що розвиваються. Розроблені IEC механізми оцінки ефективності подібних продуктів і строгі протоколи тестування дозволили виробникам підвищити якість і надійність цих систем освітлення при одночасному зниженні їх вартості.

Ще однією проблемою, яку нині намагаються вирішити фахівці IEC, є низька енергоефективність. Це основна причина браку електроенергетичних ресурсів та зростання їх вартості. Збільшити середню енергоефективність всіх електромеханічних систем до 30% можливо вже зараз - потрібно лише раціональніше використовувати вже наявні технології, тим самим збільшуючи ККД діючих електродвигунів.

Розроблені фахівцями IEC механізми оцінки енергоефективності дозволяють виробникам електромеханічного обладнання демонструвати і порівнювати ККД своїх продуктів. Крім того, впровадження інтелектуальних систем автоматизації і управління двигунами з регульованою частотою обертання, стандарти на які також є в портфелі IEC, дозволяє гарантувати, що цінна електроенергія буде витрачатися тільки тоді, коли це дійсно необхідно.

IEC є надійним партнером для безлічі енергетичних і промислових компаній, державних органів та міжнародних організацій, надаючи їм підтримку в області пошуку рішень для актуальних енергетичних проблем. Тисячі компаній - від малих підприємств до величезних транснаціональних корпорацій - беруть участь у розробці міжнародних добровільних стандартів на основі консенсусу та технічних специфікацій IEC. Це стандарти на системи автоматизації, промислове обладнання та механізми передачі/розподілу електроенергії (у тому числі на інтелектуальні електромережі (Smart Grid) та інтелектуальні міста (Smart City)).

Всій світовій спільноті належить виконати величезний обсяг роботи, щоб екологічно стійка енергетика стала реальністю для всіх, але стандарти IEC здатні прискорити і полегшити цей процес.

 

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua