Головна

Авторизація



Міжнародні стандарти об'єднують Smart Grid та оптичні сенсори PDF Друк e-mail
Понеділок, 20 січня 2014, 10:17

15_2014Коли справа доходить до вимірювання напруги, сили струму та інших характеристик інфраструктури електроживлення, навіть незначні похибки можуть обернутися значним зниженням ефективності інтелектуальних електромереж (Smart Grid), покликаних знизити витрати на експлуатацію інфраструктури електроживлення і підвищити якість обслуговування кінцевих користувачів. Це може також призвести до підвищення вартості впровадження інтелектуальних електромереж на десятки мільйонів доларів США.

Вирішити цю проблему взялися інженери американської компанії OptiSense Networks, які протягом кількох років ведуть розробку унікальної оптико- електронної сенсорної технології, що дозволяє створювати надвисокоточні датчики з відносно низькою вартістю. У минулому році ця технологія успішно вийшла на ринок. Але незважаючи на всі переваги надвисокоточних оптико-електронних датчиків, при спробі впровадити свої розробки в Європі фахівці OptiSense Networks зіткнулися з безліччю труднощів, обумовлених відсутністю стандартизованих інтерфейсів для передачі даних між масивами сенсорів і центральними терміналами.

Дана проблема турбує не тільки розробників і виробників.Фахівці ISO і IEC спільно вже ведуть роботу над проектом відповідного міжнародного стандарту ISO/IEC DIS 30101 "Інформаційні технології. Сенсорні мережі: сенсорна мережа та її інтерфейси для системи Smart Grid". Найближчим часом цей документ буде доступний всім зацікавленим сторонам.

Стандарт містить вичерпний перелік рекомендацій та вимог щодо інтеграції інтелектуальних електромереж з масивами сенсорів для організації передачі та агрегації, що збираються з допомогою цих датчиків даних на центральних терміналах SCADA-систем (Supervisory for Control And Data Acquision - диспетчерське управління і збір даних) з можливістю проведення подальшого аналізу.

Крім того, в даний час фахівці IEC допрацьовують наступні стандарти з метою збільшення їхньої корисності під час впровадженні систем Smart Grid:

  • IEC/TR 62357-1:2012 "Управління роботою енергосистем і пов'язаний з ними обмін інформацією";
  • IEC 61970 "Інтерфейс прикладного програмування для системи управління енергією ( EMS- API )";
  • IEC 61850 "Мережі зв'язку та системи автоматизації електростанцій загального користування";
  • IEC 61968 "Інтеграція додатків в енергосистемах загального користування. Системні інтерфейси для управління розподілом";
  • IEC 62351 "Управління енергетичними системами і пов'язаний з ним обмін інформацією. Захист даних та комунікаційна безпека";
  • IEC 62056 "Обмін даними обліку електроенергії. Комплект DLMS/COSEM";
  • IEC 61508 " Функціональна безпека систем електричних, електронних, програмованих електронних, пов'язаних з безпекою".

У даній області ведуть свої розробки і європейські організації з стандартизації, такі як: Європейський комітет з стандартизації (CEN), Європейський комітетом з електротехнічної стандартизації (CENELEC) та Європейський інститут телекомунікаційних стандартів (ETSI). Організації об'єднали свої зусилля для розробки стандартів у галузі Smart Grid за дорученням Європейської Комісії ще на початку 2011. У даний час працюють координаційні групи CEN-CENELEC-ETSI на інтелектуальні електромережі на інтелектуальні електролічильники. Багато міжнародні стандарти, створені в рамках даних ініціатив, вже доступні кінцевим користувачам, і багато додаткові документи в даний момент знаходяться в стадії розробки.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua