Головна

Авторизація



BSI підвищить корисність міжнародних стандартів для фінансових установ PDF Друк e-mail
П'ятниця, 07 лютого 2014, 14:57

29_2014В даний час фінансові організації демонструють низьку зацікавленість у використанні міжнародних стандартів, ніж суб'єкти господарювання з інших секторів економіки. А як відомо, невисокий попит народжує відповідну пропозицію. Так, за період з 1948 року Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) розробила всього 51 стандарт на фінансові послуги, в той час як для морських та судноплавних компаній було опубліковано 285 документів.

Щоб підвищити зацікавленість фінансових організацій у сфері стандартизації фінансових послуг фахівці Британського інституту стандартів (BSI) почали розробку кількох пілотних проектів, які продемонструють значимість системи стандартизації для фінансового сектора світової економіки.

В рамках одного з пілотних проектів було підготовлено доповідь на тему "Підтримуючи ринкові сили - як змусити ринки добровільних стандартів працювати на благо поліпшення правового регулювання фінансових послуг".

У доповіді наведено п'ять рекомендацій, зосередивши увагу на виконанні яких зацікавлені сторони з сектора фінансових послуг, організації по стандартизації, а також політики і регулюючі органи могли б сприяти розвитку ринку добровільних стандартів для сектора фінансових послуг:

1. Сприяння створенню нового комбінованого підходу до регулювання фінансових послуг за участю ринку добровільних стандартів.

 - Слід визнати необхідність розробки спеціальних програм з підвищення обізнаності суб'єктів господарювання щодо ринку добровільних стандартів. Подібні програми повинні діяти на національному та регіональному рівнях. Крім того, слід використовувати всі наявні можливості для застосування добровільних стандартів у рамках нових нормативних ініціатив або при здійсненні реформ. Для успішної реалізації подібної ініціативи можуть бути створені "цільові групи", участь у роботі яких братимуть регулюючі органи і розробники стандартів.

2. Поліпшення координації між учасниками існуючих ініціатив в області розробки добровільних стандартів, що мають відношення до сфери фінансових послуг.

- Необхідно пам'ятати, що багато організацій на національному, регіональному (наприклад, ЄС) і міжнародному рівні вже зараз беруть активну участь у розробці добровільних стандартів для сектора фінансових послуг. У число таких організацій входить серед інших ISO, національні органи з розробки стандартів (наприклад, BSI), а також Рада з фінансової стабільності (FSB) та інші регулюючі органи, що діють в даному секторі. Координація зусиль подібних організацій і консультації експертів дозволять отримати додаткові переваги з точки зору ефективності розробки і впровадження стандартів, а також приведуть до інтенсифікації використання відповідних добровільних стандартів у майбутньому.

3. Надання більшої кількості доказів корисності добровільних стандартів.

- Слід зазначити, що після підвищення обізнаності суб'єктів господарювання про ринок добровільних стандартів необхідно надати останнім додаткову інформацію про добровільні стандарти, а також про пов'язані з їх розробкою і впровадженням витрати, переваги цих документів та ризики, пов'язані з їх впровадженням. Крім того, агрегування інформації щодо подібних доказів корисності добровільних стандартів могло б виявитися корисним в плані моніторингу еволюції ринку добровільних стандартів, а також спростити облік їх впливу на економіку в цілому.

4. Створення спільноти постачальників фінансових послуг навколо ринку добровільних стандартів.

- Для зміцнення довіри суб'єктів господарювання до ринку добровільних стандартів слід заохочувати їх участь у розробці даного ринку, а також підвищити доступність технічної інформації про його роботу. Це дозволить сформувати навколо ринку добровільних стандартів співтовариство постачальників фінансових послуг. Дане співтовариство має прагнути до розвитку діалогу між регулюючими органами, органами стандартизації, торговими асоціаціями та професійними інститутами, а також з відповідними державними органами і посадовими особами.

5. Інтеграція ринку добровільних стандартів для сектора фінансових послуг з політичними курсами урядів окремих держав (політикою держав).

- Слід приділяти підвищену увагу інтеграції ринку добровільних стандартів для сектора фінансових послуг з політичними курсами урядів окремих держав з метою підвищення привабливості стандартів, поліпшення ефективності нагляду, скорочення витрат на процеси акредитації та сертифікації, а також поглиблення багатостороннього діалогу з питання про заохочення конкуренції і розвитку ринків. Це дозволить знизити тиск з боку регулюючих органів на ринок добровільних стандартів, що, в свою чергу, має обернутися зниженням витрат на розробку і впровадження стандартів.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua