Головна

Авторизація



Варто знати: Що означатиме підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для сфери технічного регулювання України? PDF Друк e-mail
Вівторок, 01 квітня 2014, 13:27

90_2014Що означатиме підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для сфери технічного регулювання України?

Основним інструментом у сфері технічного регулювання, передбаченим проектом Угоди про асоціацію, є Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА).

Укладення АСАА означатиме наступне.

  1. Вимоги українських технічних регламентів до продукції та пов’язаних процесів є ідентичними вимогам відповідних директив ЄС.
  2. Технічний регламент встановлює вимоги до характеристик продукції та пов’язаних з ними процесів і методів виробництва, які є обов’язковими для застосування. Технічні регламенти можуть також включати або виключно стосуватися термінології, символів, пакування, маркування або етикетування.
  3. Вимоги щодо безпечності продуктів харчування (хімічні, мікробіологічні показники тощо) не є предметом технічних регламентів.
  4. Стандарти, що надають презумпцію відповідності вимогам технічних регламентів та їхні переліки є ідентичними відповідним європейським гармонізованим стандартам та їх перелікам.
  5. Вимоги до призначених органів є ідентичними вимогам до нотифікованих органів в ЄС.
  6. Результати робіт з оцінки відповідності українських органів визнаватимуться в ЄС, Швейцарії, Норвегії, Ісландії, Туреччині та потенційно в США, Канаді, Японії, Австралії, Новій Зеландії.
  7. Українські виробники отримають право нанесення європейського знака відповідності СЕ.
  8. Стандарт містить правила, настанови та характеристики продукції та пов’язаних процесів і методів виробництва, додержання яких не є обов’язковим.
  9. В розумінні права СОТ обов’язковий стандарт фактично прирівнюється до технічного регламенту.
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua