Головна

Авторизація



У Росії буде введено облік виробництва речовин, що руйнують озоновий шар PDF Друк e-mail
Середа, 02 квітня 2014, 09:39

94_2014Озоновий шар - це тонкий газовий шар у стратосфері (від 10 км і вище від поверхні Землі), який захищає поверхню Землі від руйнівного ефекту сонячних ультрафіолетових променів. У середині 1970-х років було виявлено, що ряд отриманих штучним шляхом хімічних речовин, які застосовуються в холодильній промисловості, кондиціонуванні повітря та промисловому чищенні, руйнували атмосферний озоновий шар, приводячи до його небезпечного стоншення. Ця проблема привернула загальну увагу світової громадськості, оскільки відомо, що вплив посиленоъ ультрафіолетової радіації викликає рак шкіри, катаракту очей і сприяє придушенню імунної системи людини, а також завдає непередбачуваний шкоди рослинам, водоростям, харчовим ланцюгах і глобальній екосистемі.

У відповідь на цю проблему в рамках Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) були укладені, а тепер проводяться у життя Віденська конвенція про охорону озонового шару і Монреальський протокол, які регулюють виробництво та введення в продаж речовин, що виснажують озоновий шар, а також їх заборону.

На забезпечення виконання зазначених угод, днями у Росії було підписано Постанову про заходи державного регулювання споживання та обігу речовин, що руйнують озоновий шар. У документі встановлюються рівні щорічного споживання озоноруйнуючих речовин, відповідні рівням, встановленим Монреальським протоколом про речовини, що руйнують озоновий шар. Також вводиться норма, згідно з якою виробництво цих речовин здійснюється в обсязі щорічно розраховуються рівнів з урахуванням загального дозволеного рівня виробництва.

З метою поетапного зменшення споживання гідрохлорфторвуглеводів (ГХФУ) - 40 речовин, які використовуються в якості пропеллентов, холодоагентів, спінювачів та розчинників, постановою вводиться облік виробництва, ввезення, вивезення та використання озоноруйнівних речовин, а також встановлюється необхідність щорічного розрахунку допустимих обсягів виробництва та ввезення на територію Росії озоноруйнуючих речовин.

Крім того, постановою затверджуються вимоги до безпечного витягання озоноруйнуючих речовин з товарів, які втратили свої споживчі властивості і направляються на захоронення, до діяльності щодо поводження з відходами, а також вводиться заборона на оборот озоноруйнівних речовин у тарі одноразового застосування.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua