Головна

Авторизація



Міжнародні стандарти на службі у садівників PDF Друк e-mail
Вівторок, 06 травня 2014, 09:57

125_2014Приходить весна і садівники та городники починають готувати землю до висадки нових дерев, кущів, квітів, овочів та іншої корисної зелені. Подібна робота може забрати багато часу, а також вимагати певної фізичної підготовки і вправності. Але завдяки міжнародним стандартам в галузі садівництва і озеленення вона стає безпечніше й ефективніше.

Земля багата азотом та іншими необхідними рослинам поживними речовинами не потребує рясного удобрення. Але часто, щоб отримати багатий врожай і гарні клумби, необхідно вносити в грунт різноманітні добавки, найефективнішими з яких є органічні добавки на основі тваринних добрив. Цей матеріал є натуральним і включає в себе ряд важливих поживних речовин, необхідних рослинам. Рекомендації щодо технічних характеристик новозведених і вже побудованих приміщень для зберігання органічних добрив тваринного походження дає стандарт ANSI/ASABE S607 OCT2010 "Вентилювання сховищ органічних добрив тваринного походження для зменшення ризиків". Документ серед іншого містить рекомендації щодо створення систем примусової вентиляції, вказівки щодо забезпечення кратності циркуляції повітря та іншу корисну інформацію, що стосується необхідних заходів безпеки подібних будівель для обслуговуючих їх працівників та інших осіб. Стандарт був розроблений фахівцями Американського інженерно-технічного товариства сільського господарства і біології ( ASABE ), членом ANSI.

Інший стандарт дає рекомендації з використання мінерального (неорганічного) грунту, що містить обмежену кількість органічного матеріалу. Подібний грунт може бути використаним для корекції рівня рН землі, яка використовується для вирощування певної флори. Це стандарт ASTM D5268 -13 "Стандартна специфікація для верхнього шару грунту, використовуваного для озеленення", розроблений ASTM International, також членом ANSI .

Прополка, підрізка та інші роботи з облагороджування присадибних і дачних ділянок також можуть бути значно спрощені завдяки двом документам Міжнародної організації зі стандартизації (ISO). Стандарт ISO 4197:1989 "Обладнання для обробки грунту. Культиваторні лапи. Приєднувальні розміри" містить інформацію про металеві "лапи" (лези), що використовуються в садових культиваторах. Документ був розроблений фахівцями технічного комітету ISO ТК 23 "Трактори і машини для сільського та лісового господарства".

Стандарт ISO 10517:2009 "Машини для підрізування живоплоту переносні з приводом. Безпека" містить вимоги безпеки і рекомендації з використання бензорізів для живоплоту, застосовуваних для підрізування чагарників. Стандарт був розроблений фахівцями підкомітету ПК 13 "Моторизований садово-городній інвентар" ТК 23 "Трактори і машини для сільського та лісового господарства".

Для того, щоб заняття садівництвом було дійсно заспокійливим і вельми корисним способом проведення вихідних, необхідно усунути всі можливі ризики, що виникають при користуванні садовим інвентарем. Тому фахівці Міжнародного товариства лісівництва (ISA) розробили стандарт ANSI Z133 - 2012 "Стандарт на операції, пов'язані з лісівництвом. Вимоги безпеки", який дозволяє забезпечити комплексну безпеку дій, що стосуються облагородження дерев з використанням спеціальних пристроїв.

Стандарт ANSI A300 (Part 6)-2012 "Висадка і пересадка", розроблений фахівцями Промислової асоціації фахівців з догляду за деревами (TCIA) , містить рекомендації з висадки та пересадки дерев. Документ охоплює основні методи пересадки дерев і встановлює керівні принципи оцінки майданчики для висадки дерев.

Незалежно від того, чи є садівництво хобі або ж стрижка газону сприймається як проста необхідність, міжнародні стандарти здатні убезпечити і підвищити ефективність пристроїв і технологій, що використовуються під час облагородження присадибної або дачної ділянки.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua