Головна

Авторизація



Розроблений проект Постанови ВРУ наблизить систему державного ветеринарного та фітосанітарного контролю до вимог та стандартів‭ ‬ЄС PDF Друк e-mail
Вівторок, 20 травня 2014, 15:53

144_2014Створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС‭ ‬-‭ ‬суттєва передумова прискорення торговельних і структурних реформ в Україні та повного розкриття її власного потенціалу на міжнародних ринках. При цьому,‭ ‬питання захисту громадського‭ ‬здоров’я та підвищення безпеки життєдіяльності населення на сьогодні є надзвичайно актуальним та пріоритетним.

Основним завданням проекту Постанови ВРУ ‭«‬Про підвищення ефективності системи державного ветеринарного та фітосанітарного контролю‭» є‭ ‬забезпечення максимального врахування досвіду Європейського Союзу щодо подолання проблем,‭ ‬що заважають‭ ‬підвищенню ефективності системи державного ветеринарного та фітосанітарного контролю.

На думку розробників проекту Постанови, реалізація рекомендацій та пропозицій,‭ ‬викладених у ній,‭ ‬дозволить‭ ‬усунути невиправдані перешкоди у провадженні підприємницької діяльності,‭ ‬максимально наблизить систему державного ветеринарного та фітосанітарного контролю до вимог та стандартів‭ ‬ЄС.

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначено: «…‭ ‬діюча на сьогодні система державного ветеринарного та фітосанітарного контролю фактично створює додаткові бюрократичні перепони,‭ ‬що підвищує ризики виникнення корупційних чинників,‭ ‬збільшує витрати‭ ‬часу і коштів суб’єктами господарювання,‭ ‬знижує‭ ‬об’єми імпортно-експортних операцій,‭ ‬що в підсумку знижує‭ ‬конкурентоспроможність країни та несе загрозу національній безпеці.

Зокрема,‭ ‬при митному оформленні‭ ‬продовольчої продукції оператори ринку зобов’язані‭ ‬отримати‭ ‬відповідні‭ ‬сертифікати та пройти‭ ‬додатковий контроль на товари,‭ ‬що вже пройшли ці види контролю та були сертифіковані або при ввезенні на територію України,‭ ‬або при виробництві.‭ ‬Таким чином,‭ ‬здійснюється подвійний контроль одного й того ж самого товару,‭ ‬що‭ ‬створює невиправдані перепони у провадженні підприємницької діяльності».

Для подалання цих проблем проектом Постанови пропонується ‬рекомендувати КМУ при реформуванні системи центральних органів виконавчої влади ліквідувати Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України.

При цьому,‭ ‬передбачається закріплення за‭ ‬Міністерством аграрної політики та продовольства України функції реєстратора операторів ринку продовольчої продукції,‭ ‬з метою подальшого‭ ‬управління системою офіційного‭ ‬(державного‭) ‬контролю.

В свою чергу,‭ ‬основну відповідальність за якість та безпечність продуктів харчування‭ ‬передбачається покласти‭ ‬на виробників та постачальників‭ ‬-‭ ‬операторів ринку.

У зв’язку з цим,‭ ‬пропонується забезпечити вдосконалення мережі та підвищення ефективності діяльності ветеринарних та‭ ‬фітосанітарних лабораторій‭ ‬відповідно до міжнародних стандартів.

Така модель передбачатиме,‭ ‬що всі сертифікати,‭ ‬видані ветеринарними та фітосанітарними лабораторіями,‭ ‬вноситимуться відповідно до‭ ‬єдиної інформаційної‭ (‬електронної‭) ‬ветеринарної та фітосанітарної‭ ‬мережі,‭ ‬створення та запровадження‭ ‬якої прогнозується‭ ‬починаючи‭ ‬з‭ ‬1‭ ‬січня ‬2015‭ ‬року.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua