Головна

Авторизація



Електронні мітки проти «тіньовиків» PDF Друк e-mail
Понеділок, 23 червня 2014, 09:51

201_2014Не новина, що в даний час на ринок легкої промисловості надходить велика кількість незаконно ввезеної і виробленої продукції. Від цього страждає не тільки бюджет, а й довіра споживачів. У Росії запропонували маркувати товари легкої промисловості чіпами-мітками.

Першими під "чіпування" підпадуть натуральні хутряні шуби - щоб відстежити шлях виробів "від народження" до прилавка. Таке рішення прийнято, оскільки 90% ниркових та інших шуб ввозиться в країну без сплати митних платежів, із заниженням митної вартості. До всього іншого виробники, в першу чергу в Китаї, навчилися імітувати натуральне дороге хутро. Покупців завалюють підробками.

За допомогою чіпів планується кодувати інформацію про виробника та постачальника товару, а потім ці відомості будуть зчитуватися за допомогою спеціальних пристроїв на митниці, під час перевірок на складах або при продажах в магазинах.

Таким чином будуть отримані додаткові важелі контролю за товаром: на перетині кордону Митного союзу, на місці продажу товару і в процесі його логістичного маршруту та запрацює система обліку і контролю товарообігу, що дозволяє реєструвати виріб, який вироблений на території Росії або ввезений в країну.

Буде створена єдина інформаційна система, до якої будуть підключені всі уповноважені органи: Федеральна митна служба, Росспоживнагляд, Федеральна податкова служба, МВС, Мінпромторг. При аналізі на місці продажу контролюючий орган зможе через систему ідентифікації товару визначити історію її походження та пересування по країні. У тому випадку, якщо товар не буде відображатися в базі, він буде визнаний нелегальним.

Чіпи можуть бути створені у вигляді ниток або одного невеликого простроченого шва, тобто вони не зіпсують зовнішнього вигляду виробів і не будуть помітні споживачеві. Іноземні виробники і постачальники не будуть проти впровадження чіпів, так як більшість фабрик і заводів сьогодні працюють під замовлення і тому готові виконувати вимоги замовників.

Подібна система була створена для контролю за обігом алкогольної продукції - Єдина державна автоматизована інформаційна система. Таку ж систему проходження товарів через єдину інформаційну базу бажано створювати у всій роздрібній торгівлі.

У разі позитивного ефекту застосування даної технологій буде розширюватися щодо взуттєвої промисловості, а згодом інших груп товарів. Передбачається, що ці механізми будуть впроваджуватися на всій території Митного союзу.

Крім того, у боротьбі з контрафактом можуть застосовуватися двовимірні штрих-коди (код DataMatrix, QR-коди, PDF417), тобто засоби радіочастотної ідентифікації (RFID). Перевагою даної технології є те, що при зчитуванні інформації не обов'язкова пряма видимість самої мітки.

Впровадження системи передбачає обов'язковість оснащення засобами маркування всіх товарів, ввезених на територію Єдиного економічного простору або вироблених на його території, складність підробки маркування, зручність і простоту ідентифікації продукції як для контрольно-наглядових органів, так і для потенційних покупців товарів.

Існує думка, що чіпування призведе до збільшення корупції, підробленим чипам, тіньової торгівлі та значного збільшення цін, можливо, утвориться пара фірм-монополістів, що завозять хутра або взуття. Насправді підробка міток - це досить складна і витратна задача, тому на практиці така можливість може бути зведена нанівець через її економічну недоцільність. Крім того, існує комплекс заходів, один з яких - це знищення контрафактної продукції, а також цінова та податкова політика, спрямована на припинення необгрунтованого і спекулятивного прибутку.

Оцінити підсумкову ціну введення маркування на товари поки складно, але вона не повинна створювати високу додану вартість. Планується, що вартість однієї мітки буде від 2 до 5 рублів.

За матеріалами Російської газети

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua