Головна

Авторизація



Футбол і європейські стандарти. Що спільного? PDF Друк e-mail
Четвер, 26 червня 2014, 13:15

206_201412 червня цього року в Бразилії стартував Чемпіонат світу з футболу - FIFA World Cup 2014. За матчами спостерігали десятки тисяч глядачів на стадіонах і сотні мільйонів телеглядачів. Щоб провести змагання на найвищому рівні, їх організатори використовували міжнародні стандарти, які були розроблені Європейським комітетом з стандартизації (CEN) і Європейським комітетом з стандартизації в галузі електротехніки (CENELEC).

Покриття ігрового поля

Догляд за газоном на ігровому полі є вкрай складним і трудомістким процесом. Газонна трава вирощується на спеціальній фермі і розстилається у вигляді килима або висаджується насінням в центрі стадіону. Потім фахівці безперервно доглядають за газоном, поливають і підрівнюють його. Рекомендації з оцінки якості трав'яного покриття футбольного поля надає стандарт EN 12233:2003 "Покриття для спортивних майданчиків. Визначення висоти природного газону".

Якщо адміністрація стадіону вважає краще не використовувати натуральний газон, то використовується синтетичне покриття, для проведення випробувань якого використовується стандарт EN 12229:2014 "Покриття для спортивних майданчиків. Методика підготовки випробувальних зразків з синтетичного покриття та іглопробивного покриття".

Іноді буває складно визначити функціональні властивості футбольного поля: кочення і відскік м'яча, пружність, травмобезпечність газону, покритого штучною травою. Причина криється у відносній новизні використовуваних в даному випадку матеріалів. Стандарт EN 12235:2013 "Покриття для спортивних майданчиків. Визначення вертикального відскоку м'яча" описує процес оцінки висоти вертикального відскоку м'яча і внесення відповідних коригувань з метою виключення можливість некоректного відскоку м'яча.

Звукові системи

Всі бразильські стадіони можуть похвалитися потужними акустичними системами, які дозволяють вболівальникам на трибунах і телеглядачам зрозуміти, що саме говорять судді, і почути інші пов'язані з грою оголошення. Підвищити розбірливість мови дозволяє стандарт під назвою EN 60268-16:2011 "Обладнання звукових систем. Частина 16: Об'єктивна оцінка розбірливості мови за індексом передачі мови", який містить опис методів оцінки розбірливість мови, що передається за допомогою звукових систем або без їхньої допомоги.

Годинники

Як відомо, хід футбольного матчу контролюють судді. Вони дають сигнал до початку і закінчення змагання, фіксують результати, контролюють дотримання встановлених правил і часу гри, а також при необхідності призначають покарання за порушення правил. Одним з найважливіших інструментів кожного футбольного судді є годинник. Стандарт EN 60086-3:2011 "Батареї первинні. Частина 3: Батареї для годин", містить рекомендації щодо розробки, виробництва і безпечної експлуатації батарей для годин і дає гарантії справного функціонування цих пристроїв протягом тривалого періоду часу.

Ворота

Одним з основних елементів футбольного поля є ворота. Стандартна відстань між стійками воріт становить 7,3 метра, а висота дорівнює 2,4 метра. Стандарт EN 748:2013 "Обладнання для ігрових майданчиків. Футбольні ворота. Функціональні вимоги та вимоги безпеки, методи випробувань" серед іншого містить рекомендації щодо надійної фіксації воріт на землі, а також установки на них сіток, які повинні бути розташовані так, щоб не заважати воротарю.

Спорядження

Європейські стандарти описують і спорядження футболістів. Так, підібрати форму за розміром допомагає стандарт EN 13402-3:2013 "Позначення розмірів одягу. Частина 3: Розміри і інтервали". Належну якість бутс забезпечують стандарти EN 13073:2001 "Взуття. Методи випробувань суцільнокроєного взуття. Водостійкість", EN ISO/TR 20572:2007 "Взуття. Вимоги до експлуатаційних характеристик компонентів взуття. Аксесуари" і EN ISO / TR 22648:2007 "Взуття. вимоги до експлуатаційних характеристик компонентів взуття. Жорсткі задники і піднесення". Вимоги до захисних рукавичок встановлені в стандарті EN 16027:2011 "Одяг захисний. Захисні рукавички для футбольних воротарів", а рекомендації з виробництва якісних щитків для захисту ніг гравців описані в стандарті EN 13061:2009 "Одяг захисний. Щитки для футболістів. Вимоги та методи випробувань".

Медична допомога

У разі отримання гравцем травми йому терміново надається медична допомога. У цей момент на полі знаходяться кваліфіковані фахівці, які за допомогою рацій сповіщають колег про ступінь тяжкості травми і спільно приймають рішення щодо подальшої долі гравця. Стандарт EN 61000-4-6:2014 "Електромагнітна сумісність (ЕМС). Частина 4-6: Методи випробувань і вимірювань. Стійкість до кондуктивних перешкод, наведеною радіочастотними полями" гарантує ефективне використання рації на об'єктах з безліччю радіочастотних перешкод, до яких відносяться стадіони.

У разі потреби медики використовують засоби первинної медичної допомоги: марлі, бинти, дезінфікуючі засоби. Методи оцінки якості подібних медичних препаратів описані в стандартах: EN 14079:2003 "Кошти медичні неактивні. Вимоги до робочих характеристик та методи випробувань абсорбуючої бавовняної марлі і абсорбуючої бавовняної і віскозної марлі", EN 1040:2005 "Засоби дезінфікуючі хімічні та антисептики. Кількісний суспензійний метод випробування для оцінки основної бактерицидної активності хімічних дезінфікуючих та антисептичних засобів. Метод випробовування та вимоги (фаза 1)" і EN 13726-4:2003 "Кошти медичні неактивні. Методи випробувань первинних пов'язок на рану. Частина 4: Щільність прилягання пов'язки".

Це тільки декілька прикладів, які показують наскільки велика допомога міжнародних стандартів у всіх галузях нашого життя, в тому числі під час проведення різних спортивних заходів.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua