Головна

Авторизація



Оцінка відповідності харчових продуктів у МС здійснюватиметься в електронній формі PDF Друк e-mail
Середа, 09 липня 2014, 09:44

227_20147 липня 2014 р. була офіційно затверджена концепція комплексного перекладу документації про оцінку відповідності харчової продукції вимогам технічних регламентів МС в електронну форму, а також план заходів щодо її реалізації.

Перехід на електронну систему дозволить скоротити витрати господарюючих суб'єктів на документообіг у сфері підтвердження відповідності харчових продуктів, спростити державний контроль, а також зробити інформацію про безпеку товарів більш доступною для споживачів.

Основними завданнями концепції є:

  • скорочення витрат господарюючих суб'єктів, пов'язаних з обігом документів про оцінку відповідності харчових товарів;
  • спрощення реалізації органами виконавчої влади своїх повноважень з державного контролю над дотриманням встановлених норм безпеки до харчових товарів;
  • підвищення рівня громадського контролю над ступенем безпеки харчових товарів.

Реалізація концепції зводиться до вирішення низки завдань, включаючи необхідність введення супроводу харчової продукції товарно-супровідною документацією, яка містить реквізити (ідентифікаційні номери) декларацій про відповідність або свідоцтв про державну реєстрацію, використання при обороті продукції завірені постачальником/продавцем виписки з державних інформаційних ресурсів, що підтверджують їх проходження оцінки відповідності.

Крім того, в концепції враховані можливі ризики і витрати на її реалізацію.

Відповідно до підготовленим планом реалізація концепції комплексного перекладу документації про оцінку відповідності харчової продукції вимогам технічних регламентів в електронну форму проводитиметься в два етапи, що включають підготовчі заходи і сам перехід. При цьому для здійснення кожного етапу виділено кілька підпунктів.

Підготовчий етап включає в себе наступні заходи:

  • доопрацювання концепції в частині можливості її застосування до алкогольної продукції і нехарчових товарів повсякденного попиту;
  • приведення законодавства у відповідність до норм електронного документообігу;
  • доопрацювання державних інформаційних реєстрів, в яких містяться відомості про оцінку відповідності харчових товарів;
  • розробка типових автоматизованих робочих місць і програм з підвищення кваліфікації працівників органів держконтролю над дотриманням заданих норм безпеки до харчових продуктів і т. д.

Підготовчі етапи повинні завершитися вже до кінця цього року, а запрацювати система повинна у січні 2016 року.

Для довідки:

Відносно харчової продукції діють два загальні технічні регламенти МС «Про безпеку харчової продукції» (ТР ТС 021/2011) і «Харчова продукція в частині її маркування» (ТР ТС 022/2011), а також сім профільних:

  • «Технічний регламент на сокову продукцію з фруктів і овочів» (ТР ТС 023/2011);
  • «Технічний регламент на олієжирову продукцію» (ТР ТС 024/2011);
  • «Про безпеку окремих видів спеціалізованої харчової продукції, в тому числі дієтичного лікувального і дієтичного профілактичного харчування» (ТР ТС 027/2012);
  • «Вимоги безпеки харчових добавок, ароматизаторів та технологічних допоміжних засобів» (ТР ТС 029/2012);
  • «Про безпеку зерна» (ТР ТС 015/2012);
  • «Про безпеку молока та молочної продукції» (ТР ТС 033/2013);
  • «Про безпеку м'яса і м'ясної продукції» (ТС ТС 034/2013).

Харчова продукція, що відноситься до спеціалізованої (наприклад, продукти для дитячого харчування, вагітних і годуючих жінок) або нового виду, потрапляє під обов'язкове оформлення свідоцтва про державну реєстрацію. На решту харчові продукти потрібно зареєструвати декларацію про відповідність.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua