Головна

Авторизація



Оновлена база даних стандартів у галузі нанотехнологій PDF Друк e-mail
Середа, 30 липня 2014, 08:25

236_2014Нанотехнології - це область фундаментальної і прикладної науки і техніки, яка займається сукупністю теоретичного обгрунтування, практичних методів дослідження, аналізу та синтезу, а також методів виробництва і застосування продуктів із заданою атомною структурою шляхом контрольованого маніпулювання окремими атомами і молекулами.

Що це означає? Це означає, що люди навчилися переміщати окремі атоми і складати з них, як з кубиків, пристрої та механізми надзвичайно малих розмірів і тому невидимі звичайним оком. З'явилася ціла галузь знань - нанотехнології, що ввібрала в себе найновіші досягнення фізики, хімії та біології.

У перекладі з грецької слово «нано» означає "карлик". Вчені-нанотехнологи працюють з мізерно малими об'єктами, розміри яких вимірюються в нанометрів. Один нанометр (нм) - це одна мільярдна частина метра. Розмір об'єктів, з якими мають справу нанотехнологи, лежать в діапазоні від 0,1 до 100 нм. Більшість атомів мають діаметр від 0,1 до 0,2 нм, а товщина ниток ДНК - близько 2 нм. Діаметр еритроцитів - 7000 нм, а товщина людської волосини - 80 000 нм.

Перша згадка методів, які згодом будуть названі нанотехнологией, пов'язують з відомим виступом Річарда Фейнмана «Внизу повнісінько місця», зробленим ним в 1959 році в Каліфорнійському технологічному інституті на щорічній зустрічі Американського фізичного товариства. Річард Фейнман припустив, що можливо механічно переміщати поодинокі атоми, за допомогою маніпулятора відповідного розміру, принаймні, такий процес не суперечив би відомим на сьогоднішній день фізичним законам.

Технічний комітет ISO ТК 229 «Нанотехнології» має на увазі під нанотехнологіями знання і керування процесами в масштабі 1 нм (іноді до 100 нм), використання властивостей об'єктів і матеріалів у нанометровому масштабі, які відрізняються від властивостей вільних атомів або молекул, а також від об'ємних властивостей речовини , що складається з цих атомів або молекул, для створення більш досконалих матеріалів, приладів, систем, що реалізують ці властивості.

З метою підвищення інформованості всіх зацікавлених сторін щодо вже існуючих і тих, що тільки розробляються керівних документів, довідкових матеріалів та стандартів, що стосуються наноматеріалів і нанотехнології  Комісія зі стандартів у галузі нанотехнологій (NanNSP) у складі Американського національного інституту стандартизації (ANSI) розробили базу даних Nanotechnology Standards Database.

База даних безпосередньо не містить файли з повним текстом стандартів та інших аналогічних документів - вона призначена скоріше для надання довідкової інформації про такі документи. Однак національні та міжнародні організації, які розробляють відповідні добровільні стандарти на основі консенсусу, мають можливість додавати посилання на файли з текстовим змістом своїх документів подібного плану.

Отримати доступ до бази даних ANSI-NSP по стандартам у галузі нанотехнологій можна безкоштовно. Цей комплексний інтернет-ресурс створювався для окремих осіб і груп фахівців, провідних спеціалістів, які здійснюють пошук інформації про стандарти та інші відповідні документи, пов'язані з наноматеріалами і нанотехнологіями, а також з продукцією, що виготовляється  з їх допомогою, та відповідними технологічними процесами. Онлайн-платформа також може виступати як досить корисний інструмент для фахівців у галузі стандартизації, які прагнуть виявити прогалини в існуючих нанотехнологічних стандартах або ж сформувати ідеї щодо тематики нових проектів у сфері стандартизації.

Нещодавно було завершено масштабне оновлення бази даних Nanotechnology Standards Database, були поліпшені її функціональні можливості і підвищена корисність. Серед іншого, була створена єдина форма введення даних, призначена для спрощення процедури введення інформації розробниками стандартів та іншими організаціями. У розробників стандартів також з'явилася можливість залишати посилання для переходу безпосередньо до тексту документа, описаного в базі даних, статус якого змінюється з "не опублікований" на "опублікований". Крім того, в базу даних був доданий розділ, призначений для держустанов. За допомогою цього розділу представники державних органів можуть публікувати документи, які могли б представляти інтерес для спільноти фахівців у галузі нанотехнологій.

Зайти в базу даних Nanotechnology Standards Database можна за цим посиланням: http://nanostandards.ansi.org/tiki-index.php

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua