Головна

Авторизація



Стандарт ISO 18617 пропонує екологічно стійкі закупівлі PDF Друк e-mail
Четвер, 21 серпня 2014, 10:47

264_2014В даний час значно зріс ринковий попит на товари, безпечні для навколишнього середовища. Разом з ним особливо нав'язливими стали пропозиції «зеленого піару» - демонстраційних дій деяких недобросовісних компаній, які позиціонують себе, як виробників / постачальників екологічно чистих продуктів, а насправді такими не є.

Але як же вибрати екологічно чистий продукт? - Питають покупці. Це питання також хвилює підприємства роздрібної торгівлі, оскільки в їхніх інтересах закуповувати і продавати дійсності "зелені продукти". Стурбованість проявляють і виробники екологічно чистих товарів, адже в ситуації, що склалася може постраждати їх репутація. Екологи ж б'ють на сполох з приводу невизначеності щодо того, яким екологічним стандартам і системам маркування тепер можна довіряти.

Дійсно використання жорстких стандартів може поліпшити ситуацію. На жаль, поки ще немає стандарту класу «все в одному», котрий охоплював би всі питання, але фахівці Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) вже почали розробку комплексного стандарту на механізм організації екологічно стійких закупівель.

Стандарт ISO 18617 "Стійкі закупівлі" включатиме стандартизовані керівні вказівки та принципи, якими зможуть керуватися всі зацікавлені сторони, залучені в процес організації закупівель (підрядники, постачальники, покупці і місцеві органи влади).

Очікується, що впровадження нового стандарту буде також сприяти популяризації рекомендацій стандарту ISO 26000:2010 "Керівництво з соціальної відповідальності" в розрізі ланцюжків поставок а, в кінцевому рахунку, в розрізі всієї економіки.

В свою чергу інтеграція принципів соціальної відповідальності в механізми організації закупівель обернеться:

  • увеліченіем значущості принципів корпоративної соціальної відповідальності для економіки в цілому;
  • спрощенням диференціації сумлінних організацій, які впроваджують стандарти для вирішення екологічних, гуманітарних та інших проблем в розрізі ланцюжків поставок, і організацій, які використовують подібні інструменти для "показухи";
  • заохоченням інших організацій на розробку і запуск подібних програм, використовуючи досвід тих організації, які вже інтегрували принципи соціальної відповідальності в механізми організації закупівель.

Розробку стандарт ISO 18617 веде технічний комітет ISO ТК 277 "Стійкі закупівлі". В даний час в роботі даного ТК в даний беруть участь 20 країн.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua