Головна

Авторизація



Знакова сигналізація - основа універсального взаєморозуміння і безпеки PDF Друк e-mail
П'ятниця, 22 серпня 2014, 09:32

265_2014Чи помічали Ви, що жести в різних країнах світу можуть мати різне значення? Деякі жести можуть розглядатися як образливі, хоча людина, яка їх робить, не мала на увазі нічого поганого, і приводити до конфліктів. Іноді невірно зрозумілий знаковий сигнал може привести до серйозних аварій на виробництві.

Міжнародна організація по стандартизації (ISO) опублікувала набір універсальної знакової сигналізації, що застосовується під час здійснення підйомних робіт у будівлях і спорудах та забезпечує ефективність і безпеку таких операцій.

«Потрібен був час, щоб країни-учасники розробки, заговорили однією мовою», - коментує Пьєр Тербланш, керівник міжнародної групи експертів, які розробили стандарт ISO 16715 «Крани. Знакова сигналізація під час роботи з кранами».

Вони розробили міжнародний стандарт, який пропонує операторам кранів базовий набір знакової сигналізації, що однозначно трактується операторами будь-якої національності, працюючими в будь-якій країні світу. Метою була не заміна національної знакової сигналізації, а створення унікального набору знаків для застосування в проектах, у яких зайнято кілька країн та у яких можуть використовуватися унікальні знаки.

Глобалізація будівельного сектора призвела до того, що все більше операторів працює в інших країнах, де знакова сигналізація відрізняється.

Уявіть собі будівельний майданчик з нависаючими масивними стаціонарними баштовими кранами і більш легкими, але потужними мобільними кранами. Операторами кранів є компанії, розташовані в країні, відмінній від країни, в якій знаходиться будівельна площадка. На ній можуть працювати іноземні робітники, які не говорять на місцевій мові. Що більш важливо, робітники можуть не розуміти місцевої знаковою сигналізації, що застосовується для найбільш важливих операцій.

Застосування знакової сигналізації ISO на будівельних майданчиках в будь-якій точці світу дозволить знайти спільну мову, трансформуючи «Вавилонську вежу» в місце, де жести не викличуть нерозуміння або плутанини.

Стандарт ISO 16715 розроблений підкомітетом SC 5 «Експлуатація, управління і технічне облуговування» технічним комітетом ISO/TC 96 «Крани». Підкомітет включає 31 національну організацію, в тому числі такі різні країни і регіони, як Китай, Бразилія, Індія, Малайзія, Корея, Японія (яка веде секретаріат комітету), ПАР, Австралія, Росія, Скандинавія, Європа і США.

 

266_2014

Не зрозумійте мене неправильно ... Зліва направо: знаки ISO для управління кранами «підняти вантаж за допомогою головного підйомника», «підняти вантаж за допомогою допоміжної стріли», «підняти стрілу».

За матеріалами ISO

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua