Головна

Авторизація



Міжнародні добровільні стандарти на сторожі зору PDF Друк e-mail
Вівторок, 26 серпня 2014, 10:03

271_2014Очі - один з основних органів почуттів людини, тому періодичні перевірки зору та інші заходи, що стосуються захисту очей, грають найважливішу роль для захисту здоров'я людини.

Розробка міжнародних стандартів у цій сфері завжди дуже актуальна. Її ведуть міжнародні організації, в числі яких Міжнародна організація з стандартизації (ISO) і Американський національний інститут стандартів (ANSI).

Розлади зору можуть формуватися з багатьох різних причин: генетика, вплив бактерій і побічні ефекти від ліків. Але однією з основних причин виникнення проблем з очима у будь-якої людини, незалежно від навколишнього середовища, застосовуваних ліків або генетичної історії, виступає ультрафіолетове (УФ) випромінювання від сонця. На щастя, два міжнародних стандарти можуть допомогти звести до мінімуму ризики, пов'язані з УФ-променями. Це стандарт ISO 12312-1:2013 "Захист очей та обличчя. Сонячні окуляри та пов'язані з ними пристосування. Частина 1: Сонячні окуляри загального призначення", що встановлюють вимоги до сонцезахисним окулярам, і стандарт ISO 12311: 2013 "Засоби індивідуального захисту. Методи випробування сонцезахисних окулярів і пов'язаних з ними приладів", який надає інформацію про методи випробувань, призначених для визначення властивостей сонцезахисних окулярів. Обидва документи розроблені підкомітетом ПК 6 "Захист очей та обличчя" технічного комітету ISO ТК 94 "Особиста безпека. Захисний одяг та обладнання".

Одним із засобів перевірки зору є спеціальні клінічні таблиці. Так, фахівцями Ради із зору США, який є членом ANSI і акредитованим розробником стандартів, був розроблений стандарт ANSI Z80.21-2010 "Офтальмологічні системи. Інструменти. Клінічні таблиці для дослідження гостроти зору загального призначення", який встановлює вимоги та керівні принципи щодо створення таблиць для дослідження гостроти зору загального призначення. Стандарт також поширюється на електронні таблиці, а також на таблиці, зображення на які проектуються за допомогою проекторів.

Регулярні перевірки необхідні для підтримки здоров'я очей. Але також важливим є захист очей при різних видах діяльності, небезпечних для зору, наприклад, при роботі з розплавленим металом, твердими частинками і об'єктами, а також з різноманітними рідинами. Стандарт CSA Z94.3-2007 (R2014) "Захист очей та обличчя" серед іншого надає рекомендації з приводу виробництва та експлуатації засобів для механічного захисту очей та обличчя. В даному випадку мова йде про захисні окуляри і маски. Стандарт розроблений фахівцями організації CSA Group (член ANSI).

Часто травми очей виникають під час проведення спортивних заходів з використанням спортивних снарядів, несучих певні ризики, наприклад гра в пейнтбол. Вимоги до захисних пристрої для очей, обличчя і голови встановлює стандарт ASTM F1776-12 "Стандартна специфікація на пристрої для захисту очей, використовувані під час гри в пейнтбол", розроблений фахівцями організації ASTM International (член ANSI).

Описані приклади підтверджують, що спільні зусилля медиків, виробників захисних засобів і розробників стандартів здатні привести до мінімуму фактори ризику, пов'язані з безпекою і здоров'ям людей.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua