Головна

Авторизація



Як прискорити енергоаудит? За допомогою стандартів ISO! PDF Друк e-mail
Вівторок, 26 серпня 2014, 10:15

272_2014Енергоаудит - це добровільне енергетичне обстеження споживачів паливно-енергетичних ресурсів з метою встановлення ефективності використання ними паливно-енергетичних ресурсів і вироблення економічно обгрунтованих заходів щодо зниження витрат.

Таким чином, метою проведення енергоаудиту є визначення способів підвищення енергоефективності підприємства, будівлі, тепломережі або водоканалу.

Для багатьох підприємств, вартість енергоносіїв є вкрай важливим, а в деяких випадках і ключовим фактором, що визначає ефективність бізнесу. Саме тому підвищення енергоефективності технологічних процесів, а також інфраструктурних об'єктів може виступати ключем до збереження конкурентоспроможності.

В даний час деякі компанії і організації вже впровадили в свою бізнес-структуру ті чи інші системи енергоменеджменту, що сприяють скороченню споживання енергоносіїв. Тепер вони можуть зробити їх ще ефективніше, завдяки новому міжнародному стандарту ISO 50002: 2014 "Енергетичні аудити. Вимоги та настанови щодо застосування". Документ допоможе фахівцям організацій приймати обгрунтовані рішення про те, яким чином можна найбільш раціонально використовувати доступні енергетичні ресурси.

Як відзначає Комплект Онг, керывник робочої групи, що відповідає за підготовку, публікацію і доробку міжнародного стандарту ISO 50002:

"Енергетичний аудит є одним з найбільш ефективних інструментів для зниження енергоспоживання і знаходження довгострокових рішень таких проблем, як зростання вуглецевого сліду і викликане цим погіршення іміджу бренду. Розглянута процедура допомагає виявляти можливості для поліпшення енергетичної ефективності та визначати їх пріоритетність з метою отримання відповідних екологічних переваг" .

За підсумками аудиторських заходів можна зібрати важливу інформацію про поточної ефективності використання енергії, а також сформувати рекомендації по поліпшенню ситуації в широкому діапазоні областей, включаючи операційний контроль, контроль в галузі технічного обслуговування, модифікації і капітальних проектів.

Новий стандарт ISO 50002 встановлює основні принципи та вимоги до проведення енергетичного аудиту, а також до гармонізації загальних процесів аудиту. Крім того, завдяки гармонізованому підходу до енергоаудиту організаціям можуть порівнювати його результати через різні тематичні сайти та інші онлайн-платформи.

Документ ISO 50002 був розроблений для доповнення та розширення можливостей міжнародного стандарту ISO 50001: 2011 "Системи енергетичного менеджменту. Вимоги і керівництво з використання".

Крім того, в найближчому майбутньому в цій сфері будуть опубліковані такі стандарти:

  • ISO 50003 "Системи енергетичного менеджменту. Вимоги до органів, які проводять аудит і сертифікацію систем енергетичного менеджменту";

  • ISO 50004 "Системи енергетичного менеджменту. Керівництво з реалізації, підтримці працездатності і поліпшенню систем енергетичного менеджменту";

  • ISO 50006 "Системи енергетичного менеджменту. Вимірювання енергетичної ефективності при використанні базових рівнів енергоспоживання (Energy Baselines; EnB) і показників енергоефективності (Energy Performance Indicator; EnPI). Загальні принципи і керівні вказівки;

  • ISO 50015 "Системи енергетичного менеджменту. Вимірювання та верифікація енергетичної ефективності організацій - Загальні принципи і керівні вказівки".

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua