Головна

Авторизація



Рекомендують колеги. ДП «Львівстандартметрологія»: Як купити якісний зошит? PDF Друк e-mail
Середа, 27 серпня 2014, 09:08

275_2014Останні літні дні – напружена пора для батьків школяриків. На ринках міста Львова вже активно працюють шкільні ярмарки. І попри те, що ціни, порівняно з минулим роком, значно зросли, покупців також вистачає. Журналіст з радіо "FM Галичина" Уляна Вербицька дізнавалась як купити якісний зошит.

Фахівці рекомендують покупцям приділити увагу не тільки зовнішньому вигляду обкладинки зошита, а, насамперед, якості та безпечності конкретного виробу. І зорінтуватись у якості саме цієї продукції досить не складно.

До речі, згідно ДСТУ 4736:2007 «Зошити шкільні. Загальні технічні умови» на сторінках обкладинки дозволено розміщувати ілюстровану та навчальну інформацію державною мовою за узгодженням її змісту з Міносвіти України.

"Четверта сторінка обкладинки кожного шкільного зошита має бути найважливішою для батьків, адже, саме там повинно бути нанесено маркування із зазначенням: назви продукції, назви країни виробника, назви підприємства-виробника, основної призначеності продукції, відомості про сертифікацію, юридичної адреси виробника, обсягу зошита в аркушах, позначення стандарту, за яким продукція виготовлена, а, також, артикулу, штрих коду, сорту (для виробів другого сорту)", - радить Наталія Трубіцина - начальник відділу управління якістю та технічного нагляду ДП «Львівстандартметрологія».

Другим етапом оцінки якості зошита є огляд його внутрішніх сторінок з якими безпосередньо і доведеться працювати дитині. Зрозуміло, що сторінки не повинні мати надривів, порізів, забруднень, складок, зморшок, залощених і матових смужок та інших дефектів, що заважають якісній роботі учнів у зошиті.

А щодо вигляду безпосередньо аркушів - основні лінії у зошитах можуть бути фіолетового, зеленого, блакитного та сірого кольорів, горизонтальні лінії на розгортці у місці згину аркушів мають збігатися, допустиме їх відхилення – не більше 2 мм.

Лінії графічних сіток повинні співпадати на лицьовій та зворотній сторінках.

Не варто зупиняти свій вибір на зошитах з надзвичайно білосніжними чи навпаки жовтуватими аркушами. Кориснішими для зору будуть такі, сторінки яких мають колір світлого пряженого молока, адже надмірна білизна різатиме очі, а для читання тексту на жовтуватих сторінках доводить напружувати зір.

"Надзвичайно важливо, щоб кінці скоб були загнуті всередину зошита, забезпечували скріплення аркушів та унеможливлювали травматизм",- наголосила Наталія Трубіцина.

Також покупцям варто пам’ятати про право вимагати у продавця документи про якість та безпеку зошитів – зареєстровану Декларацію про відповідність або сертифікат відповідності.

Прес-служба ДП "Львівстандартметрологія"

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua