Головна

Авторизація



Смартфони: 20 років розвитку за стандартами PDF Друк e-mail
Вівторок, 02 вересня 2014, 08:22

278_2014Цього року виповнилося двадцять років з моменту створення пристрою під назвою Simon Personal Communicator, який вперше в історії об'єднав в собі елементи стільникових телефонів і пристроїв класу PDA (Personal Digital Assistant або Персональний цифровий помічник), що представляють собою компактні комп'ютери з можливістю введення інформації на екран за допомогою спеціального пристрою. Іншими словами, Simon став найпершим у світі смартфоном.

Перший смартфон багато в чому відрізнявся від сучасних його побратимів. Він важив пів кілограма і не мав всіх тих переваг, якими оснащений нині. Але без сумніву, цей гаджет зіграв важливу роль з точки зору створення умов для майбутніх інновацій. І ці інновації були б неможливі без роботи фахівців багатьох міжнародних і національних організацій з стандартизації у цій сфері. Тут треба зазначити, що корпорація IBM, інженерами якої був розроблений перший смартфон, є членом Американського національного інституту стандартів (ANSI).

Як вже зазначалося вище, у найсучасніших смартфонів мало спільного з Simon, але однією з основних спільних рис є механізм взаємодії з пристроєм: сенсорний екран дозволяє користувачам управляти своїми пристроями за допомогою дотиків пальців або стилуса. Керівні принципи щодо вибору пристроїв введення, використовуваних при роботі з інтерактивними системами, надає стандарт ISO 9241-420: 2011 "Ергономіка взаємодії людина-система - Частина 420: Вибір фізичних пристроїв введення". Документ поширюється на сенсорні екрани, трекпади, клавіатури та інші пристрої. Стандарт розроблений фахівцями підкомітету ПК 4 "Ергономіка взаємодії людина-система" технічного комітету ISO ТК 159 "Ергономіка".

За часів першого смартфона Simon зона покриття стільникового зв'язку була настільки обмежена, що користувачам часто доводилося підключати його до стаціонарної телефонної лінії (така можливість була передбачена конструкцією). Сьогодні ситуація докорінно змінилася. Кожен середньостатистичний користувач смартфона має доступ до мережі з набагато більшим охопленням, а також до широкого спектру вдосконалених телекомунікаційних технологій. Стандарт ANSI/TIA 664-514-B-2007 (R2013) "Опис бездротових функцій: Пошук мобільного доступу" дає рекомендації, що стосуються роботи гармонізованих функціональних механізмів, призначених для використання в системах бездротових телекомунікацій. Особливу увагу укладачі стандарту приділили функції MAH, яка дозволяє здійснювати автоматичну переадресацію дзвінків на альтернативні номери, коли спочатку набраний номер зайнятий. Документ був розроблений фахівцями Асоціації телекомунікаційної промисловості, члена ANSI.

На момент появи у продажу першого смартфона, він володів унікальною можливістю: відправка електронних листів. Однак у зв'язку з відсутністю бездротового доступу в інтернет для відправки електронної пошти вимагалося підключення пристрою до персонального комп'ютера. Зараз це здається абсурдним, адже сучасні пристрої дозволяють відправку повідомлень з будь-якої точки світу, навіть при русі на великій швидкості. Стандарт ISO/IEC 2382-32: 1999 "Інформаційні технології. Словник - Частина 32: Електронна пошта" надає терміни та визначення, пов'язані з електронною поштою та інформаційними технологіями, для використання цього способу зв'язку на міжнародному рівні. Стандарт був розроблений фахівцями спільного технічного комітету ISO/IEC сформованого Міжнародною організацією зі стандартизації та Міжнародної електротехнічної комісією.

Механізми ефективного обміну даними між смартфонами, комп'ютерами та іншими електронними пристроями, з кожним роком лише набирають актуальність. Інформацію про методи віддаленого контролю інтерфейсів користувача з зовнішніх пристроїв або контрольних терміналів надає стандарт ANSI/CEA 2014-B-2011 "Веб-протокол і основа для інтерфейсу віддаленого користувача в мережах UPnP та інтернеті (Web4CE)" Стандарт також містить рекомендації з приводу дистанційного відображення таких інтерфейсів на екранах мобільних телефонів, телевізорів та інших електронних пристроїв. Документ, розроблений Асоціацією виробників побутової електроніки США, члена ANSI.

Користувачі сучасних смартфонів часто скаржаться на занадто малий час автономної роботи своїх пристроїв, але смартфон Simon без доступу до центральної електромережі міг пропрацювати лише близько години.

Керівні принципи з приводу оцінки тривалості роботи мобільного мультимедійного обладнання (в т.ч. смартфони та інші мобільні телекомунікаційні пристрої) від батареї містить стандарт IEC/TS 62393 Ed. 1.0 en: 2005 "Портативне і ручне мультимедійне обладнання. Мобільні комп'ютери. Вимірювання тривалості роботи на одному заряді акумулятора". Документ був розроблений технічним комітетом IEC ТК 100 "Аудіо, відео та мультимедійні системи та обладнання".

Протягом відносно короткого періоду продажів, смартфон Simon знайшов всього лише 50 000 своїх покупців. Але цей гаджет зробив величезний вплив на світовий ринок смартфонів. При цьому підтримку розвитку цієї важливої технології протягом усіх 20 років постійно надавали міжнародні стандарти.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua