Головна

Авторизація



Зближення систем акредитації ЄС і Росії не за горами PDF Друк e-mail
Четвер, 11 вересня 2014, 09:02

289_2014Проект «Зближення систем технічного регулювання ЄС та Росії» спрямований на сприяння торгівлі та підтримання більш тісних економічних відносин між Росією і ЄС. Це відповідає одному з найбільш важливих пріоритетних напрямків в рамках ініціативи ЄС та Росії «Партнерство для модернізації». Проект покликаний сприяти модернізації російської системи технічного регулювання, нагляду за ринком, оцінки відповідності та стандартизації. У реалізації проекту беруть участь експерти з Німеччини, Греції та інших країн, які обмінюються досвідом побудови європейської системи акредитації. Проект розрахований на 3 роки і має бути завершений в 2015 році.

2 вересня відбулося чергове 3-е засідання Координаційного комітету Проекту «Зближення систем акредитації ЄС та Росії», на якому обговорювалося формування системи акредитації в Росії в частині розробки та прийняття Федерального закону «Про акредитацію в національній системі акредитації», а також розробки більш 40 нормативних актів з метою його реалізації.

Під час поточного етапу Проекту, що завершився в червні 2014 року, проводилась робота з аналізу проектів нормативних актів, розроблених для реалізації закону «Про акредитацію в національній системі акредитації». Документи були підготовлені в цілях зближення систем акредитації Росії та ЄС, а також запровадження ефективної системи менеджменту в органі з акредитації відповідно до положень міжнародного стандарту ISO/IEC 17011, що дозволяє застосовувати оптимальну модель системи акредитації в Російській Федерації.

Договором про Євразійський економічний союз (ЄАЕС) від 29 травня 2014 досягнуті угоди у сфері акредитації, що дозволить країнам ЄАЕС вийти на новий рівень функціонування систем акредитації. Статтею «Акредитація» Договору визначено основні принципи акредитації в рамках ЄАЕС, що враховують найкращий досвід відповідних міжнародних і регіональних організацій, порядок взаємодії національних органів з акредитації держав-членів, в тому числі, в частині недопущення конкуренції органів з акредитації. Крім того, встановлено положення, згідно з яким органи з акредитації держав-членів з метою досягнення рівнозначності застосовуваних процедур акредитації, проводять взаємні порівняльні оцінки.

Аналогічний проект міжнародної технічної допомоги «Підтримка інфраструктури якості в Республіці Білорусь - Харчова безпека» в даний час реалізується в Республіці Білорусь. Проект розрахований на 32 місяці (завершення в 2014 році), фінансується Євросоюзом і здійснюється консорціумом партнерів під керівництвом Французької організації по стандартизації та сертифікації AFNOR.

Мета проекту: покращення Білоруської системи забезпечення харчової безпеки та якості через поступове зближення з інфраструктурою якості ЄС. Мета компонента «Акредитація»: Приведення законодавства Республіки Білорусь в області акредитації у відповідність з Регламентом 765/2008/EC, відповідними міжнародними стандартами, а також з Європейською практикою здійснення акредитації для вступу в міжнародні та регіональні організації з акредитації ILAC, IAF, ЕА та підписання угод про взаємне визнання результатів оцінки відповідності.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua