Головна

Авторизація



IEC схвалила стандарт ISA на бездротові системи в промисловій автоматизації PDF Друк e-mail
Середа, 24 вересня 2014, 10:02

297_2014Однією з провідних міжнародних некомерційних організацій, що встановлюють стандарти на системи автоматизації, є Міжнародне товариство автоматизації (ISA). Товариство було засновано в 1945 році. До його складу входить понад 30 тис. членів - компаній і окремих фахівців з усього світу. ISA розробляє стандарти, сертифікує персонал, реалізує ініціативи в галузі навчання, видає книги і технічні статті, а також проводить конференції та виставки для фахівців в галузі промислової автоматизації.

Нещодавно стандарту ANSI/ISA-100.11a-2011 "Безпровідні системи в промисловій автоматизації. Управління процесами і відповідні способи застосування", розробленому ISA, було присвоєно статус міжнародного. Відповідне рішення ухвалили експерти Міжнародної електротехнічної комісії (IEC). Документу, що отримав новий статус, буде присвоєно буквено-цифровий код IEC 62734. Опублікований він буде до кінця поточного року.

Перша версія стандарту ANSI/ISA-100.11a-2011 створювалася в рамках спільного проекту ISA та Американського національного інституту стандартів (ANSI). Опублікований документ був в 2011 році. З тих пір стандарт знаходить все більш широке застосування на міжнародному рівні: багато виробників систем промислової автоматизації вже сертифікували свої продукти на відповідність вимогам документа і багато компаній готуються до цієї процедури.

Експерти очікують, що стандарт IEC 62734 дозволить власникам промислових об'єктів створювати надійні та безпечні бездротові системи зв'язку для моніторингу, оповіщення, диспетчерського контролю, управління з розімкненим циклом (управління без зворотного зв'язку) та управління з замкнутим циклом (управління зі зворотним зв'язком). Стандарт визначає специфікації на набір протоколів, управління системою, шлюзи і механізми безпеки, необхідні для організації надійної та ефективної бездротового зв'язку з пристроями, які відповідають вимогам по обмеженому енергоспоживанню.

Крім того, документ повинен допомогти при виході на нові ринку виробникам високоточних і швидких систем моніторингу та контролю промислових процесів, які здатні зчитувати дані з затримкою на рівні 100 мілісекунд і нижче.

Продукти, сертифіковані на відповідність вимогам стандарту IEC 62734, використовуватимуть інтернет-протокол версії 6 (IPv6) і мережеву модель OSI, а також створюватися з використанням об'єктно-орієнтованих технологій. Все це необхідно для підтримки промислового інтернету речей (IIOT). Крім того, стандарт буде повністю сумісний зі специфікаціями Євросоюзу ETSI EN 300 328 v1.8.1 "Питання електромагнітної сумісності та радіочастотного випромінювання (ERM). Системи широкосмугової передачі даних. Устаткування для передачі даних на частоті 2.4 ГГц в діапазоні ISM і з використанням методів широкосмугової модуляції". Документ розроблений фахівцями Європейського інституту стандартизації електрозв'язку (ETSI) і вступить в силу в 2015 році.

В процесі просування міжнародного стандарту IEC 62734 візьме участь організація ISA100 Wireless Compliance Institute (ISA100 WCI), фахівці якої будуть проводити оцінку відповідності продуктів вимогам стандарту IEC 62734, вносити пропозиції щодо доопрацювання стандарту і розвивати програмно-апаратну екосистему шляхом залучення до цього процесу споживачів і виробників обладнання.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua