Головна

Авторизація



Підвищити надійність будівель в умовах вічної мерзлоти допоможуть стандарти PDF Друк e-mail
Четвер, 02 жовтня 2014, 13:50

310_2014В останні роки глобальне потепління все більш виразно впливає на кліматичні умови в північній частині Канади: змінюється температура, рівень опадів, а також типові погодні умови. Як наслідок - значні зрушення у вічній мерзлоті і зміни гідрогеологічних характеристик деяких будівельних майданчиків. Це, в свою чергу,  безпосередньо впливає на інфраструктуру Крайньої Півночі, а також на людей, які там живуть.

Для вирішення даної проблеми, фахівці Канадської ради з стандартів (SCC) і некомерційної членської асоціації CSA Group ще в 2012 році почали розробку чотирьох нових стандартів, які допоможуть не тільки адаптувати критично важливі норми зведення нових елементів інфраструктури з урахуванням ситуації, що склалася, але й спростити модернізацію, технічне обслуговування та ремонт елементів інфраструктури, які вже експлуатуються. Дана ініціативи в галузі стандартизації отримала назву           .

Діяльність незалежної CSA Group присвячена забезпеченню екологічної стійкості та безпеки різних товарів і послуг. Фахівці даної організації беруть участь у розробці стандартів, підготовці кваліфікованих кадрів, консалтингової діяльності, тестуванні та сертифікації в ключових областях бізнесу, включаючи промисловість, будівництво, медицину, IT-безпеку, альтернативні джерела енергії та освітлення. Сертифікацію на відповідність вимогам стандартів CSA Group пройшли тисячі продуктів, вироблених по всьому світу.

Недавно був опублікований новий канадський стандарт (NSC), розроблений спільними зусиллями CSA Group і SCC, котрий дозволить підвищити стійкість інфраструктурних об'єктів до наслідків глобального потепління за умови зведення таких об'єктів в суворих кліматичних умовах Крайньої Півночі. Документ вийшов під назвою "Здійснення будівельних робіт на території вічної мерзлоти з використанням фундаментів з термосифонного теплообмінниками" і є першим в серії з чотирьох інноваційних стандартів, робота над якими ведеться учасниками проекту NISI.

Стандарт створювався для задоволення потреб жителів Крайньої Півночі, які хочуть краще адаптувати свою інфраструктуру до мінливих кліматичних умов за рахунок використання фундаментів з термосифонними теплообмінниками. Термосифонні теплообмінники дозволяють зберігати грунт під будівлями замороженим і стабільним в умовах холодного клімату шляхом передачі зайвої теплової енергії, що виробляється системами опалення будівель, у повітря. Такий інженерний прийом дозволяє звести до мінімуму ймовірність різких температурних перепадів.

Експерти відзначають, що некоректне використання термосифонних теплообмінників при зведенні на території вічної мерзлоти опалюваних будівель або повна/часткова відмова від використання даної технології може порушити структурну цілісність вічної мерзлоти під такими будівлями і дестабілізувати їх фундаменти. Новий стандарт дозволить будівельникам забезпечувати стабільність фундаментів з термосифонними теплообмінниками при зведенні нових будівель на території вічної мерзлоти і убезпечити мешканців Крайньої Півночі.

Інші проекти, які будуть розроблені в рамках проекту NISI, це:

  • "Управління ризиками, пов'язаними зі зміною рівня снігового навантаження на будівлі у Північній Канаді";
  • "Пом'якшення негативного впливу процесу танення вічної мерзлоти на фундаменти будівель";
  • "Планування дренажних систем для урбаністичних утворень, розгортання, експлуатація та обслуговування таких систем в північних урбаністичних утвореннях".
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua