Головна

Авторизація



Робоча група Bitcoin Foundation стандартизує популярну кріптовалюту PDF Друк e-mail
Середа, 15 жовтня 2014, 08:52

321_2014Кріптовалюта це вид цифрових грошей, цифрові монети, захищені від підробки, які можна зберігати в електронних гаманцях, а також переводити з одного гаманця в інший.

Кріптовалюта отримала таку назву через свій зв'язок з наукою криптографією. Криптографія вивчає способи шифрування інформації для безпечного та конфіденційного обміну інформацією, а також для таких цілей, як безпека даних і аутентифікація. Спільний корінь в обох словах - крипто, походить від грецького слова kryptos - «секрет».

Криптографи розробили безліч технологій і теорій, щоб створити цифрову грошову систему, стійку і до заборон, і до шахрайства. Однією з галузей, що підтримує розвиток кріптовалюти є стандартизація. В даний час Робоча група зі створення фінансових стандартів, сформована у складі некомерційної організації Bitcoin Foundation, починає займатися стандартизацією валютного коду, символу і похідних одиниць популярної нині кріптовалюти Bitcoin.

Експерти вважають, що створення загальноприйнятого символу для Bitcoin, а також формування інших стандартизованих елементів, які характеризують кріптовалюту, дозволить прискорити інтенсивність впровадження цифрової валюти по всьому світу. А передові технології та інновації, які приходять у фінансовий сектор разом з кріптовалютой, здатні значно змінити його на краще.

Перша задача робочої групи буде полягати в подачі заявки на адресу Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) на затвердження валютного коду Bitcoin. Він повинен бути зафіксований в стандарті ISO 4217:2008 "Коди для подання валют і фондів". Цей документ був розроблений підкомітетом ПК 7 "Основні банківські операції" технічного комітету ISO ТК 68 "Фінансові послуги". Він встановлює трибуквені коди валют двох видів: алфавітний (ALFA-3) і цифровий (NUMBER-3).

Валютні коди ISO використовуються переважною більшістю світових банківських організацій і бізнес-структур, тому додавання коду Bitcoin в список стандарту ISO 4217:2008 дозволить домогтися більш широкого впровадження кріптовалюти у фінансовому секторі, прискорить трансакції і спростить конвертацію кріптовалюти в традиційні валюти та інші активи.

Використовуваний нині неофіційний валютний код кріптовалюти - "BTC" не відповідає вимогам стандарту ISO 4217:2008. У документі зазначено, що першою буквою тризначного коду валюти, яка використовується на світовому ринку, але не є національною, повинна бути буква "X". Наприклад, золото класифікується як XAU. Наднаціональні валюти також класифікуються з використанням літери "X" на початку коду. Наприклад, євро використовує валютний код XEU.

Крім валютного коду необхідно створити і затвердити валютний символ кріптовалюти Bitcoin. Без валютного символу неможливо, наприклад, створення відповідних клавіш в стандартних комп'ютерних клавіатурах. І хоча розглянута проблема не настільки актуальна, як стандартизація валютного коду, але багато фахівців стверджують, що якнайшвидша стандартизація символу може значно прискорити популяризацію кріптовалюти, так як онлайн-і друковані ЗМІ в даний час змушені використовувати нестандартні символи при описі Bitcoin, що створює плутанину.

Найбільш популярними в даний момент є наступні символи B, ฿ і Ƀ. Найімовірніше, вибір буде зроблений на користь одного з них. Тим не менш, представники Bitcoin Foundation заявили, що робоча група збирається залучити до вирішення даного питання сторонніх представників та інших зацікавлених осіб.

Ще одне завдання, поставлене перед групою - це прискорення процесу стандартизації похідні одиниць Bitcoin. Ця проблема стає все більш актуальною, оскільки в даний час 1 BTC оцінюється в сотні доларів. Тому для проведення угод на малі суми необхідний ефективний механізм поділу базової одиниці кріптовалюти на певну кількість похідних одиниць.

Ускладнює цю задачу той факт, що при роботі зі звичайними сучасними валютами використовується покажчики сум з двома знаками після коми, наприклад, $ 1.00. У разі Bitcoin цього недостатньо. Часто при платежах використовуються суми виду 0.00000001 BTC. Надалі кількість цифр після може збільшитися. Все це не тільки заплутує покупців, але і не вписується в існуючі розрахункові системи та комплекти програмного забезпечення для бухгалтерського обліку.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua