Головна

Авторизація



«Ефшарібарі» - нове маркування ізраїльського хліба PDF Друк e-mail
Вівторок, 21 жовтня 2014, 06:45

333_2014Хліб з пшеничного борошна грубого помелу, хліб з пророслої пшениці, хліб житній, хліб на заквасці - таке різноманіття хліба пропонує своєму споживачеві ізраїльський ринок. Крім того, існують різні хлібні добавки, вони додаються у борошно під час виготовлення хліба: ячмінь, пшоно, овес, білкові добавки, клітковина, вітаміни групи В, а також висівки, кужут, білі і чорні насіння, зерна льону, халва.

Хліб в Ізраїлі підрозділяється на легкий «Лехем каль» і звичайний. У легкому хлібі легка вага буханця досягається за рахунок спеціального способу підготовки тіста. А для зменшення каллорий в такий хліб додають харчові волокна і замінники цукру. Існує також хліб з органічних продуктів, але ціна його значно вище звичайного, що зводить його в ранг продуктів класу «люкс».

При всьому своєму розмаїтті не всякий вид хліба може вважатися по-справжньому здоровим. У зв'язку з цим, Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю звернулося до виробників хлібобулочних виробів з настійною рекомендацією маркувати особливим значком ті продукти, які відповідають стандартам здорового харчування. Цей значок називається «Ефшарібарі», що в перекладі означає «можна вести здоровий спосіб життя».

Знак «Ефшарібарі» був розроблений Міністерствами охорони здоров'я та освіти, в рамках кампанії з поліпшення якості харчування і стану здоров'я ізраїльтян. При цьому, Міністерство охорони здоров'я не вимагає, щоб в різних торгових точках, від невеликих магазинів і пекарень, до мережевих супермаркетів, «здоровий хліб» був якось відділений від інших хлібобулочних виробів.

В «здоровому хлібі» має бути менше калорій, солі і білого борошна. Щоб відповідати критеріям «здорового хліба», хлібобулочний виріб повинен, принаймні, на 80% складатися з цілісного зерна, містити не більше чотирьохсот міліграмів натрію і не більше 250-ти калорій на сто грам продукту.

Маркування хлібобулочних виробів, що відповідають стандартам здорового харчування, на сьогоднішній день є не обов'язковою умовою, а всього лише рекомендацією, оскільки відповідний закон ще не був розроблений. Розробка даного закону займе деякий час. Поки що вищевказаний значок буде завдано тільки на івриті, але буде дуже помітним. Його можна буде знайти на обох сторонах упаковки.

Що стосується неупакованих хлібобулочних виробів, то значок «Ефшарібарі» буде завдано на полицю, на якій будуть розміщуватися дані вироби. Власники магазинів і пекарень і співробітники торгових точок отримають відповідні інструкції щодо розміщення даних значків.

Суть ідеї маркування «здорових» продуктів - у підвищенні обізнаності громадськості щодо вибору різноманітних продуктів і в заохоченні виробників до випуску такого хліба, що дозволить підвищити конкуренцію і знизити ціни на «здорові» продукти.

У міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю заявляють, що контролюватимуть виробництво «здорових» продуктів, щоб бути впевненими, що нанесений знак відповідає дійсності.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua