Головна

Авторизація



«Європейська правда»: Як виконати Асоціацію: прощання з коньяком. Інфографіка PDF Друк e-mail
Вівторок, 21 жовтня 2014, 07:00

336_2014"Європейська правда" публікує на своїх сторінках серію інфографік на тему "Як виконати Угоду про асоціацію", виготовлених громадською організацією "Центр UA" спільно з TEXTY.org.ua. У цьому випуску мова йде про шосту вимогу до держави, яка стосується стосується блоку географічних зазначень

Це новий термін для українського ринку, але він є звичним для всього цивілізованого світу. Справа у тому, що назви  "коньяк" та "шампанське" зарезервовані за виробниками з відповідник регіонів Франції. У Європі існує тисячі таких "зарезервованих" найменувань, про переважну більшість з яких в Україні навіть не чули.

З одного боку, географічні позначення – захист виробників, а з другого – вдалий маркетинговий хід для просування продукції. Таким чином, Україна отримала додаткові стимули "бронювати" свої власні назви, щоби виходити з ними на ринок ЄС.

Дослідження, що проводилися в ЄС, довели, що продукція із запатентованою прив’язкою до географічного місця більш успішна на ринку. Отже, реєстрація географічного найменування може стати козирем для вітчизняного виробника: не лише гарантією його захисту, але й інструментом маркетингового просування, а також "знаком якості" на європейському ринку.

Але нові норми несуть не лише козирі, але й певні виклики для деяких українських товаровиробників, оскільки вони повинні  поважати європейські правила щодо географічних зазначень і не виробляти товари під зареєстрованими в ЄС назвами.

Для більшості зареєстрованих назв положення Угоди почнуть діяти вже з січня 2016 року. Але європейські зазначення, які вже тривалий час використовуються українськими виробниками будуть виведені з ринку поступово. Так, Євросоюз погодився надати перехідні періоди для таких товарів, як: "шампанське" та "коньяк",  сири "фета", "пармезан", "рокфор" та інші. Подана інфографіка розповідає, що  таке географічне зазначення, яка процедурою його отримання в Україні, які зобов’язання щодо використання географічних зазначень при виробництві продукції взяли на себе Україна та ЄС

Інфографіка «Як виконати Асоціацію: Географічні зазаначення» (ЗАВАНТАЖИТИ .pdf)

Раніше публіковалося:

Як виконати угоду з ЄС? Технічне регулювання та стандартизація. Інфографіка>>>

Угода про асоціацію. Харчові продукти: ціна, якість, відповідальні в уряді. Інфографіка>>>

По матеріалам інтернет видання "Європейська правда"

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua