Головна

Авторизація



У Брюсселі пройшла загальноєвропейська конференція з питань стандартизації PDF Друк e-mail
Четвер, 06 листопада 2014, 10:56

368_2014Більше 370 делегатів, у тому числі учасники науково-дослідних ініціатив та інноваційних проектів, представники ділових та академічних кіл, промислових компаній, національних і міжнародних організацій з стандартизації, а також Європейської комісії, взяли участь у загальноєвропейській конференції "Стандарти - наш міст до інновацій". Захід проходив в Брюсселі (Бельгія). Він був організований фахівцями Європейського комітету з стандартизації (CEN), Європейського комітету з стандартизації в електротехніці (CENELEC) та Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA).

Основною метою заходу було зібрати разом представників всіх зацікавлених сторін для вивчення взаємозв'язку між науково-дослідними/інноваційними проектами та діяльністю в галузі стандартизації - особливо на європейському рівні.

Як відомо, стандартизація є ефективним і потужним інструментом для обміну знаннями, а також для передачі нових технологій, ідей та інновацій на ринок. Доказами справедливості даного твердження можуть служити успішно реалізовані проекти в рамках цілого ряду різних секторів економіки, включаючи промислове виробництво, енергетику, інформаційні технології, легку промисловість, виробництво харчових продуктів, транспорт і системи безпеки. Тим не менш, у багатьох випадках результати дослідницької та інноваційної діяльності не повною мірою потрапляють на ринок. Тому є дві причини. По-перше, дослідники і новатори можуть не до кінця розуміти потенційні переваги співробітництва з організаціями по стандартизації. По-друге, вони попросту не знають, як ініціювати заходи щодо розробки відповідних стандартів.

Вирішити ці проблеми була покликана конференція "Стандарти - наш міст до інновацій". Експерти, які виступали на заході експерти багаторазово підкреслили, що стандарти стимулюють ріст в передових областях  виробництва електромобілів, нанотехнологій і мікробіології.

Програма конференції включала в себе шість секційних засідань, в ході яких були розглянуті наступні питання:

  • Кореляція між стандартами і патентами;
  • Як стандарти спрощують вихід на нові ринки;
  • Стратегічна значимість стандартизації;
  • Як стандарти дозволяють організувати передачу знань;
  • Як інтегрувати процес стандартизації в науково-дослідні проекти.

Поряд з конференцією проходила і спеціалізована виставка, де були представлені 27 прикладних проектів. Ці проекти були відібрані як приклади того, як можна організувати взаємодію між дослідницькою діяльністю/інноваційними проектами та діяльністю зі стандартизації.

Основні висновки, сформовані за підсумками конференції, були озвучені генеральним директором CEN і CENELEC Оленою Сантьяго Сід. Вона заявила, що стандарти допомагають подолати розрив між інноваціями та ринком, а також підкреслила необхідність інтеграції стандартизації в науково-дослідні/інноваційні проекти, так само як і спрощення процесу взаємодії сторін. Сантьяго Сід також додала, що стратегічне значення стандартизації полягає в інтенсифікації обміну знаннями, а також у створенні сприятливих умов для розповсюдження нових технологій і інновацій, які будуть прийняті ринком. Крім того, глава CEN і CENELEC зазначила, що компанії можуть витягти відчутну вигоду з інтеграції своїх ініціатив в області НДДКР з проектами регіональних організацій по стандартизації шляхом відповідної оптимізації бізнес-стратегій.

Слід зазначити, що даний захід було організовано в рамках проекту BRIDGIT, що реалізується за підтримки Європейської комісії та Європейської асоціації вільної торгівлі. Цей проект спрямований на "подолання розриву між науковими дослідженнями та стандартизацією". Він повинен завершитися в березні 2015 року. Відповідальний за реалізацію даного проекту консорціум складається з таких дев'яти національних органів із стандартизації:

  • Іспанська асоціація по стандартизації та сертифікації (AENOR);
  • Французька організація по стандартизації (AFNOR);
  • Румунська організація по стандартизації (ASRO);
  • Британська організація по стандартизації (BSI);
  • Німецький інститут стандартів (DIN);
  • Німецька комісія з електротехніки (DKE);
  • Комітет з стандартам Данії (DS);
  • Інститут стандартизації Нідерландів (NEN)
  • Комітет зі стандартів Норвегії (SN);
  • Координацією проекту BRIDGIT займаються DIN і Центр управління CEN-CENELEC (CCMC).
 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua