Головна

Авторизація



У Мінекономрозвитку обговорили нагальні проблеми, пов'язані із приведенням національної системи стандартизації до європейських норм PDF Друк e-mail
П'ятниця, 28 листопада 2014, 09:27

395_2014Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ігор Веремій обговорив із керівником групи експертів Проекту технічної допомоги Стефаносом Іоакеімідісом нагальні проблеми, пов’язані із приведенням національної системи стандартизації до європейських норм. Заступник Міністра наголосив, що у цьому контексті слід змінити ментальність і підходи кадрів, задіяних у сфері технічного регулювання.

«Необхідно не тільки привести українське технічне регулювання до європейських стандартів, дуже важливо змінити підходи українського персоналу, що працює у системі технічного регулювання, – у цьому також полягає наше завдання», – сказав Ігор Веремій.

З огляду на це, він зазначив, що покладає велику надію на подальшу співпрацю з ЄС, зокрема у рамках Проекту технічної допомоги.

Очікувані переваги від регуляторного наближення – це доступ української продукції до ринку ЄС на умовах, що діють для держав – членів ЄС, і наступне визнання української системи технічного регулювання.

Під час зустрічі обговорювались спільні кроки з адаптації українського законодавства у сфері технічного регулювання в короткостроковій та середньостроковій перспективі.

Своєю чергою, Стефанос Іоакеімідіс зазначив важливість і корисність зустрічі для координації спільних дій України і Європейської сторони та отримання позитивних результатів для української економіки.

Довідково

Проект технічної допомоги «Додаткові заходи до Програми підтримки секторальної політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар'єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом» розпочато в 2011 році. Термін дії Угоди продовжено до 2015 року. Упровадження Проекту сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі, реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині створення зони вільної торгівлі, зокрема, реформуванню системи технічного регулювання згідно з існуючою європейською практикою. Продовження роботи спільно з Проектом і використання результатів його реалізації сприятиме активізації підготовки та прийняття відповідної законодавчої і нормативно-правової бази в контексті реформування української інфраструктури якості (стандартизація, метрологія, оцінка відповідності, ринковий нагляд, акредитація) задля проведення реформ в окремо визначених сферах.

Прес-служба Мінекономрозвитку України

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua