Головна

Авторизація



Стандарти на енергетичний менеджмент у фокусі ISO PDF Друк e-mail
Середа, 17 грудня 2014, 11:02

427_2014В даний час все більше законодавчих ініціатив направлено на мінімізацію негативного впливу бізнесу на навколишнє середовище. Одним з істотних аспектів для підприємців у даному питанні є збільшення прибутку. Адже за інших рівних умов покупці будуть віддавати перевагу екологічним товарам і послугам. Крім того, ефективне використання теплової та електроенергії виробничими потужностями, офісами і торговими майданчиками дозволяє домогтися зниження експлуатаційних витрат. Таким чином, буде мінімізоване навантаження на теплові та електромережі, основою яких часто виступають тепло- та електромережі, що працюють на вугіллі.

Міжнародна організація з стандартизації (ISO) пропонує підприємствам нові інструменти для підвищення енергоефективності свого бізнесу. Це три нових стандарта, що стосуються енергоменеджменту.

Документи містять конкретні вказівки, керівні принципи та інструменти, що дозволяють добитися зниження витрат, підвищення енергоефективності та мінімізації вуглецевого сліду бізнесу.

Стандарт ISO 50004:2014 "Системи енергетичного менеджменту. Настанови з впровадження, підтримання та поліпшення системи енергоменеджменту" допоможе підприємствам використовувати систематичний підхід до постійного поліпшення енергоменеджменту та підвищенню результативності "зелених" ініціатив.

Стандарт ISO 50006:2014 "Системи енергетичного менеджменту. Вимірювання ефективності використання енергії із застосуванням методик EnB (Energy Baseline або Енергетичний базис) і EnPI (Energy Performance Indicator або Показник енергетичної результативності). Загальні принципи і рекомендації" містить практичні рекомендації про те, як відповідати вимогам стандарту ISO 50001 і, як наслідок, домогтися підвищення енергетичної ефективності.

Стандарт ISO 50015:2014 "Системи енергетичного менеджменту. Вимірювання та верифікація енергетичної ефективності організацій. Загальні принципи та керівні вказівки" містить набір принципів та керівних вказівок для вимірювання і подальшої верифікації, що відносяться до енергетичної ефективності показників, завдяки чому суб'єкт господарювання може заручитися довірою споживачів і партнерів до своїх продуктів і послуг.

Нові документи доповнюють нещодавно опублікований стандарт ISO 50003:2014 "Системи енергетичного менеджменту. Вимоги до органів, які проводять аудит і сертифікацію системи енергоменеджменту", а також активно використовуються вже кілька років стандарти ISO 50001:2011 "Системи енергетичного менеджменту. Вимоги та настанови щодо використання" та ISO 50002:2014 "Енергетичний аудит. Вимоги та настанови щодо застосування".

Документи серії «Системи енергетичного менеджменту» розроблені технічним комітетом ISO ТК 242 "Енергетичний менеджмент".

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua