Головна

Авторизація



Норму про заборону на торгівлю з січня 2015 року домашнім молоком, сиром та м`ясом спробують скасувати PDF Друк e-mail
П'ятниця, 26 грудня 2014, 10:26

436_2014З метою гармонізації українського харчового законодавства з європейським, зокрема,  щодо торгівлі домашніми продуктами, влітку цього року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» (№ 1602-VII), який вступає і дію 20 вересня 2015 року.

Згідно з цим документом передбачено поступовий перехід до нових правил.

А саме:

з 20 вересня 2020 року продукти тваринного та рослинного походження домашнього виробництва зможуть продаватися на агропродовольчих ринках за умови підтвердження їхньої придатності за результатами випробувань (досліджень) акредитованої лабораторії;

з 1 січня 2025 року продукти, отримані в результаті забою не на бойні, зможуть використовуватись виключно для власного споживання або реалізації на агропромисловому ринку в межах 50 кілометрів від місяця забою або в області, в якій він здійснений.

А звідповідно до вимог Закону України «Про безпечність і якість харчових продуктів» (стаття 35, частина 1):

з 1 січня 2015 року на ринках заборонено торгувати необробленим молоком та сиром домашнього виробництва, а також м’ясом, отриманим в результаті подвірного забою.

За повідомленням Мінагрополітики України у даний час готується пропозиції щодо скасування на парламентському рівні норми про заборону з 1 січня 2015 року реалізації та обігу необробленого молока та сиру домашнього виробництва, а також туш парнокопитних та інших копитних подвірного забою.

У міністерстві  зазначили, що усвідомлюють важливість питання для сільського населення, для якого продаж домашніх молока та сиру, а також м’яса є основним джерелом прибутку. Тому посадовці мають надати змогу людям поступово перейти до нових європейських правил, враховуючи соціально-економічні особливості України. До роботи залучені фахові експерти, представники бізнесу, промислових асоціацій.

Експерти вважають, що до кінця року ця проблема буде вирішена. Українцям потрібні адекватні умови та правила реалізації продукції. Водночас жоден виробник не звільняється від відповідальності за недотримання вимог гігієни при виробництві та продажу харчових продуктів.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua