Головна

Авторизація



У січні 2015 року розпочав свою роботу Євразійський економічний союз PDF Друк e-mail
П'ятниця, 16 січня 2015, 14:12

07_20151 січня 2015 року набув чинності Договір про Євразійський економічний союз (ЄАЕС). Договором затверджується створення економічного союзу, в рамках якого забезпечується свобода руху товарів, послуг, капіталу і робочої сили, проведення скоординованої, узгодженої або єдиної політики в галузях економіки, визначених цим документом та міжнародними договорами в рамках Союзу. Членами Союзу стали Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Російська Федерація і Республіка Вірменія. Найближчим часом до членства в Союзі приєднається Киргизька Республіка, яка підписала аналогічний Договір 23 грудня 2014 року.

ЄАЕС - це міжнародна організація регіональної економічної інтеграції, що володіє міжнародною правосуб'єктністю. Союз покликаний створювати умови для стабільного розвитку економік держав-учасниць в інтересах підвищення життєвого рівня їх населення, а також для всебічної модернізації, кооперації та підвищення конкурентоспроможності національних економік в умовах глобальної економіки.

Принципами роботи Союзу є:

  • суверенна рівність держав-учасниць та їх територіальна цілісність;
  • повага до особливостей політичного устрою держав-членів;
  • забезпечення взаємовигідного співробітництва, рівноправності і врахування національних інтересів сторін;
  • дотримання принципів ринкової економіки та добросовісної конкуренції.

Органи Союзу:

Вища рада - вищий орган ЄАЕС, до складу якого входять Президенти держав-членів Союзу.

Міжурядова рада - орган Союзу, до складу якого входять Прем'єр-міністри держав-членів, що розглядає стратегічно важливі питання розвитку євразійської економічної інтеграції.

Суд ЄАЕС - судовий орган Союзу, що забезпечує застосування державами-членами та органами Союзу Договору про ЄАЕС та інших міжнародних договорів у рамках Союзу.

Євразійська економічна комісія - постійно діючий наднаціональний регулюючий орган Союзу, який формують Рада Комісії та Колегія Комісії. Основними завданнями Комісії є забезпечення умов функціонування і розвитку Союзу, а також розробка пропозицій у сфері економічної інтеграції в рамках ЄАЕС. До Ради Комісії входять заступники Прем'єр-міністрів держав-членів Союзу. Склад Колегії ЄЕК формують Голова та Міністри Комісії.

Договором передбачається:

Формування загальних енергоринків (електроенергетичного, ринку газу, нафти та нафтопродуктів):

2019 рік - завершити формування спільного ринку електроенергії,

2025 рік - завершити формування спільного ринку вуглеводнів.

Формування спільного ринку лікарських засобів і спільного ринку медичних виробів (виробів медичного призначення і медичної техніки) - до 1 січня 2016 року.

Покрокова лібералізації транспортних перевезень на території створюваного Союзу, що, в першу чергу, стосується автомобільного та залізничного транспорту.

Формування та реалізація узгодженої агропромислової політики, в тому числі, у сфері забезпечення санітарних, фітосанітарних та ветеринарно-санітарних заходів.

Створення Єдиного наднаціонального органу з регулювання фінансового ринку до 2025 року.

Можливість застосування національного режиму для громадян країн - учасниць Союзу в частині соціального забезпечення, в тому числі медичного обслуговування: всі медичні послуги, гарантовані державою, будуть рівною мірою доступні всім громадянам країн Союзу, в першу чергу мова йде про безкоштовне надання послуг швидкої медичної допомоги.

Вирішення питання про експорт пенсій і заліку трудового стажу, накопиченого в іншій країні-учасниці Союзу. В даний час ЄЕК спільно зі Сторонами працює над Договором про пенсійне забезпечення, який набуде чинності вже після 2015 року.

З 1 січня 2015 року:

почав функціонувати єдиний ринок послуг в ряді секторів;

почав функціонувати загальний ринок праці, який передбачає:

роботу громадян держав-членів Союзу на однакових умовах, без отримання спеціальних дозволів на роботу в рамках Союзу;

автоматичне взаємне визнання дипломів;

податок на доходи фізичних осіб-громадян держав-членів ЄАЕС буде сплачуватися за внутрішньою резидентською ставкою з перших днів роботи за наймом;

громадяни країн ЄАЕС звільняються від обов'язку заповнювати міграційні карти і реєструватися при перетині внутрішніх кордонів країн ЄАЕС, якщо термін їх перебування не перевищуватиме 30 діб.

На сайт Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) можна перейти за посиланням: http://www.eaeunion.org/

 

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua