Головна

Авторизація



На дверях чеських супермаркетів з'явилися списки країн-постачальників продуктів PDF Друк e-mail
Понеділок, 26 січня 2015, 10:42

23_2015З початку 2015 року на дверях мережевих супермаркетів Чехії з'явилися списки п'яти основних країн-постачальників продуктів в даний магазин. Проте дізнатися з цього списку про місце походження продуктів неможливо, оскільки в таблиці вказується не країна-виробник, а процентне співвідношення постачальників залежно від юридичної адреси. Наприклад, незважаючи на те, що перше місце в таблиці, на дверях супермаркетів Albert займає Чеська Республіка з часткою 89,8%, насправді чеської продукції в магазині набагато менше.

Нововведення набуло чинності з січня 2015 відповідно до закону про продукти. Закон говорить, що продавці, чиї доходи перевищують 5 мільйонів крон на рік (178 500 євро) зобов'язані перед входом в магазин вивішувати читаний список п'яти країн, з яких доставляються продаються в магазині продукти. Цей список продавці також зобов'язані надати в Мінсільгосп.

Тим не менш, продавці часто заявляють, що цей список не несе ніякої інформації для клієнтів, оскільки повідомляє країну, з якої продукт був привезений, але не країну, де він був проведений. Відповідно до даних від червня 2014, які торговельні мережі надали до Міністерства сільського господарства, реальний обсяг чеської продукції значно нижче, ніж зазначений у таблицях. На ділі він коливається від 40 до 75%. Найбільший обсяг чеської продукції тоді був представлений в мережах магазинів Coop, Globus, Penny Market і Tesco. Найменше чеських товарів продавалося в мережах Lidl і Kaufland.

Наприклад, торгова мережа Globus в обов'язковому списку вказує, що найбільше продуктів вона отримує з Чехії (93%), далі - з Німеччини (3,4%), потім - зі Словаччини (1,2%), Італії (1%) та Польщі (0,3%). Плакат супроводжує короткий пояснювальний текст, оскільки клієнти очікують побачити інформацію про місце походження продукції. Так, безліч фірм мають юридичну адресу на території Чеської Республіки, однак, не є виробником товару, а лише його дистриб'ютором.

У зв'язку з тим, що інформація, зазначена в таблицях, не відображає дійсного стану справ, виробники продуктів мають намір виступити з ініціативою поправки, відповідно до якої мережі супермаркетів будуть зобов'язані складати список на основі того, де були проведені продукти.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua